Україна та Норвегія співпраюватимуть у сфері ядерної безпеки

9 июня 2021 15:28 94 0 Политика
Україна та Норвегія співпраюватимуть у сфері ядерної безпеки
 
Герман Галущенко підписав Меморандум із МЗС Норвегії щодо співпраці у сфері ядерної безпеки, інформує у ФБ Урядовий портал.
 
Міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Еріком Сведалом.
 
Герман Галущенко підписав від української сторони Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики України та Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія щодо створення двосторонньої робочої групи з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки та аварійної готовності.
 
Робочу групу буде утворено для обговорення пріоритетів і розробки стратегій, а також для забезпечення ефективного впровадження проектів.
 
У ході зустрічі сторони також обговорили питання співпраці в енергетиці між Україною та Норвегією.
 
- Питання енергобезпеки є ключовим для України. Сталий розвиток енергетики і зменшення вуглецевого сліду при виробництві теплової електричної енергії, синхронізація української енергосистеми з ENTSO-E, трансформація вугільних регіонів – це ті питання, над якими ми зараз працюємо, – зазначив очільник Міненерго.
 
Окремо сторони обговорили врегулювання ситуації із розрахунками за «зеленим» тарифом.
 
- Ми активно працюємо над вирішенням проблем минулих періодів. Розглядаються різні механізми, зокрема, «зелені» облігації. Ще одне наше завдання – не допустити накопичення боргів у майбутньому. Ми відкриті до діалогу з інвесторами, - зазначив Герман Галущенко.
 
На зустрічі піднімалися питання перспектив співпраці за новими напрямками.
 
- Ми розглядаємо розвиток водневої енергетики як один з пріоритетів на шляху до чистої енергії. Починаємо роботу над водневою стратегією. Норвегія вже розробила водневу стратегію. Для нас важливим був би досвід норвезьких компаній та консультативна підтримка з боку Норвегії для реалізації водневих проектів в Україні, – зазначив Герман Галущенко.
 
Сторони привітали співпрацю між державами у сфері геологічної розвідки, зокрема, проведення сейсморозвідувальних робіт у Чорному морі. Одним із перспективних напрямків співпраці визначили також офшорну вітроенергетику.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий