Нацполіція затримала злочинну організацію за шахрайські оборудки на 17 млн грн (ВІДЕО,ФОТО)

3 июня 2021 11:02 1262 0 Общество
Нацполіція затримала злочинну організацію за шахрайські оборудки на 17 млн грн (ВІДЕО,ФОТО)
 
Оперативники Департаменту карного розшуку Національної поліції України спільно зі слідчими управління розслідування особливо тяжких злочинів Головного слідчого управління Нацполіції провели маштабну спецоперацію. Правоохоронці затримали 8 учасників злочинної організації, яких підозрюють у шахрайському заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, інформує Національна поліція України.
 
Проведено 58 одночасних санкціонованих обшуків, у яких були задіяні  275 поліцейських. 
 
 
 
 
Встановлено, що у період із 2019 року по квітень 2020 року з метою шахрайського заволодіння чужим майном двоє чоловіків створили стійке, чітко структуроване, ієрархічне об’єднання – злочинну організацію. 
 
Зловмисники реєстрували фіктивні фірми з продажу мінеральних добрив та дизпалива. Для пошуку покупців діяла розгалужена система кол-центрів, які рекламували товар в Інтернеті та робили масові смс-розсилки. Серед покупців були переважно фермерські господарства. 
 
 
Фігуранти були добре обізнані у специфіці торгівлі такими товарами, надавали детальну консультацію щодо вибору міндобрива та запевняли про надійність постачання. Основною умовою замовлення була передплата за товар. Проте після отримання грошей шахраї зникали – відключали телефони, змінювали місце розташування кол-центрів та ліквідовували свої «підприємства». 
 
Наразі встановлено, що до складу злочинної організації входило 16 осіб, серед яких -  громадянка Російської Федерації. В усіх учасників були розподілені ролі – одні підшуковували покупців та оформлювали замовлення, інші – займалися реєстрацією фіктивних підприємств та виведенням грошей, здобутих злочинним шляхом. 
 
 
На їхньому рахунку - 54 епізоди шахрайств. Загальна сума збитків потерпілим складає понад 17 мільйонів гривень.
 
Зловмисники добре розуміли, що систематичне вчинення злочинів і тривала діяльність злочинної організації, до складу якої залучено значну кількість учасників, не може залишатися непоміченою. Тому для стабільності функціонування розподілили учасників організації на окремі структуровані групи. В цих групах теж були свої керівники, які відповідали за підготовку та вчинення окремих епізодів злочинної діяльності. 
 
Зловмисники  у спілкуванні із покупцями використовували ІP-телефонію, документи проводили виключно за допомогою електронно-обчислювальної техніки, а для перерахунку коштів - надавали реквізити фіктивних фірм, спеціально створених для злочинної діяльності. 
 
 
1 червня поліцейські провели 58 одночасних обшуків за місцями проживання учасників злочинної організації та в кол-центрах на території Києва, Київської та Одеської областей. У спецоперації брали участь 275 правоохоронців: слідчі Головного слідчого управління, працівники Департаменту карного розшуку, оперативних служб, департаментів кримінального аналізу та кіберполіції, оперативники поліції у Вінницькій та Житомирській областях, бійці КОРДу та спецпризначенці.  
 
 
У результаті вилучили документи про функціонування фіктивних підприємств, печатки та штампи, банківські картки, через які виводилися викрадені кошти, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, зброю, боєприпаси та 50 тисяч доларів США. Також у зловмисників вилучено 12 автомобілів преміумкласу, які були придбані у період їх злочинної діяльності. Всі автомобілі поміщені на арештмайданчик. 
 
 
8 фігурантів затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Їм оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частинами 1 і 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 та частинами 2, 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. За створення злочинної організації, участь у злочинах, вчинених такою організацією, та шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах зловмисникам загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.  
 
Працівники поліції проводять заходи, спрямовані на документування злочинної діяльності всіх фігурантів.  
Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.
 
 
 
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий