Як формуватимуть заробітну плату вчителям?

17 фев 2021 17:08 98 0 Экономика
Як формуватимуть заробітну плату вчителям?
 
Роман Єрмоличев: Треба змінити підхід до формування заробітної плати, оклад має становити основну її частину., інформує Урядовий портал.
 
Ми неодноразово порушували питання перед Міністерством освіти і науки: треба змінити підхід до формування заробітної плати. Оклад має становити основну її частину. Щоб ані директор закладу, ані управління освіти не могло вирішувати: платити надбавку, чи ні. У такому разі молодий учитель отримуватиме більше, ніж зараз.
 
Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю газеті «Сучасна освіта України».
 
- Рішення про цільову субвенцію молодим учителям, як на мене, не вирішувало питання комплексної підтримки цієї категорії педагогів. Адже, відверто скажемо, одноразова виплата у 9-10 тисяч гривень не стане стимулом для молодої людини пов’язати життя зі школою. Надання цих коштів не вирішить проблему низької зарплати педагога-початківця. Отже, дискусії щодо зміни підходу до фінансування роботи учителя тривають, ‒ наголосив заступник Міністра фінансів.
 
За його словами, Мінфін формує середньостроковий прогноз бюджету на наступні роки.
 
- Ми надіслали міністерствам запити. Кожне з них має напрацювати стратегії й цілі, як саме діяти упродовж наступних трьох років. І ми дискутуватимемо про можливе збільшення фінансування й ефективність використання наявних коштів. Але «першу скрипку» повинно грати профільне міністерство, ‒ впевнений Роман Єрмоличев.
 
Він зауважив, що не треба думати, що держава просто заощаджує кошти. 
 
- Ми надаємо суттєві ресурси для підтримки шкіл. За останні роки спрямовано близько 10 млрд капітальних видатків. У держбюджеті на 2021 рік відповідні видатки навіть збільшено: виділили кошти і на програми «Спроможна школа для кращих результатів», і на Нову українську школу, й інші програми. Навіть в умовах пандемії держава розуміє, що освіта є базовою основою розвитку країни. Однак мусимо ці кошти використовувати ефективно. Тому вкрай важливо здійснювати системний аналіз, ‒ переконаний заступник Міністра фінансів.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий