На Кіровоградщині через в’ялену рибу чоловік захворів на ботулізм

2 авг 2018 13:05 247 0 Медицина
На Кіровоградщині через в’ялену рибу чоловік захворів на ботулізм
 
За інформацією Світловодської центральної районної лікарні, 54-річному мешканцю Світловодська підтверджено діагноз ботулізм. Про це повідомляє сайт Головне управління Держпродспоживслужби Кіровоградської області. 
 
Наразі чоловік, у якого був тяжкий перебіг захворювання, пройшов лікування та виписаний зі стаціонару в задовільному стані.
 
Як раніше повідомлялося на нашому сайті, на підставі клінічної картини захворювання медики запідозрили в чоловіка ботулізм. Симптоми захворювання з’явилися у постраждалого після вживання в’яленої риби, придбаної в місці стихійної торгівлі. З початку поточного року це вже другий випадок ботулізму в області. Всього троє осіб постраждали за цей період. Обидва випадки ботулізму були пов’язані з вживанням продукції непромислового виробництва (консерви домашнього приготування, сало та в’ялена непатрана риба - плоскирка домашнього виробництва).
 
Довідково: В Україні з початку поточного року зареєстровано 58 випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких постраждало 65 осіб, п’ятеро з них померло. Ці випадки пов’язані з вживанням продукції непромислового виробництва. За інформацією Держпродспоживслужби 22 випадки захворювання на ботулізм із загальної кількості пов’язані з вживанням рибної продукції, причому лише 3 випадки пов’язані з рибною продукцією, придбаною в магазинах.
 
Слід пам’ятати, що ботулізм - гостра токсикоінфекція, яка виникає внаслідок вживання неправильно приготовлених чи з порушенням умов зберігання копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, консервів. Токсин збудника ботулізму відноситься до найсильніших і найотруйніших для організму людини.
 
 
Нагадаємо: В Україні оновили перелік препаратів урядової програми «Доступні ліки»
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий