ЄС надав «Радону» сучасне обладнання для реагування на радіаційні аварії вартістю 3 мільйони євро

  • 7 черв. 2018 16:50
  • 1001
    • Новина ЄС надав «Радону» сучасне обладнання для реагування на радіаційні аварії вартістю 3 мільйони євро Ранкове місто. Кропивницький
     
    Європейський Союз допомагає Україні краще справлятися із проблемами радіологічних аварій та радіоактивних відходів. Через Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ), ЄС надав Державній корпорації «Радон» близько 100 одиниць спеціалізованого обладнання та інструментів вартістю більше 3,3 млн євро для реагування на потенційні надзвичайні радіологічні ситуації. Про це оголосили 6 червня на прес-конференції з нагоди закінчення 18-місячного проекту ЄС «Обладнання для аварійного реагування на спеціалізованих підприємствах Державної корпорації «Радон» і для реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів». Проект виконувала литовська компанія LOKMIS у тісній взаємодії з Українською стороною.
     
    «Для України та ЄС дуже важливо, щоб на території України швидко виявляли радіаційні аварії та реагували на них, а місця розташування радіоактивних відходів добре контролювалися та підтримувалися по всій країні. Ми будемо продовжувати співпрацювати з Україною на базі чіткої стратегії з управління радіоактивними відходами, яка є необхідною і має бути розроблена», - зауважив Ханс ван Влієт, відповідальний за цю програму в Європейській Комісії.
     
    Крім того проект забезпечив «Радон» обладнанням для безпечного поводження та подальшої реабілітації більш ніж 50 сховищ радіоактивних відходів за межами зони відчуження, які є спадщиною аварії на Чорнобильській АЕС.
     
    «Україна продовжує вдосконалювати свою інфраструктуру для поводження з радіоактивними відходами, щоб покращити радіаційну безпеку та досягти нового високоякісного рівня. Отримане обладнання допоможе реагувати на можливі аварійні ситуації, а також реабілітувати тимчасові сховища радіоактивних відходів, утворені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та розташовані всередині та за межами зони відчуження», - коментує Віталій Петрук, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження.
     
    В середньому в Україні трапляється близько 30 радіаційних надзвичайних ситуацій кожного року за межами атомних електростанцій. Зважаючи на той факт, що це може статися будь-де, це вимагає негайної реакції з боку професіоналів, які добре знають, як діяти в таких ситуаціях. За підтримки європейських експертів «Радон» наближає свою діяльність до найкращих міжнародних практик.
     
    Нагадаємо: За підтримки європейського банку відбудеться тендер на модернізацію логістичної мережі Укрпошти