На Кіровоградщині громада зірвала сесію сільської ради (ВІДЕО,ФОТО)

6 фев 2018 14:10 3901 1 Общество
Сесія в Петрокорбівці: опір селян та оголошення перерви для спроби врахувати думку громади
 
Вчора, 5 лютого 2018 року, в селі Петрокорбівка Новгородківського району на Кропивниччині пройшла масова акція протесту обурених селян проти примусового їхнього приєднання до ОТГ в Новій Празі Олександрійського району. Про це на ФБ повідомляє  ВО "Свобода" Новгородка
 
 
Нагадаємо, що саме на 5 лютого була запланована сесія сільради, де депутати мали ухвалити рішення про приєднання сіл Петрокорбівської сільської ради до ОТГ в центрі з Новою Прагою. Підставою для ухвалення став висновок про «законність та конституційність» подібного об’єднання від голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка. Проте, в зверненні громади, оформленому в приміщенні ОДА, та підписаному великою кількістю селян Петрокорбівки ще 29 січня, була чітко зазначена вимога не погоджувати проект рішення про об’єднання, який був ухвалений з низкою порушень та всупереч законодавчим актам України. Ця вимога керівництвом області була проігнорована.
 
 
Тож, злободенне питання було все ж винесене на розгляд сесії, що й стало причиною обурення селян. Зранку 5 лютого під сільраду прийшли близько сотні людей, які вимагали не ухвалювати рішень всупереч їхній волі. Коли ж настав час початку сесії, представники громад виявили бажання бути присутніми на пленарному засіданні. Але вхід до приміщення сільради був заблокований кількома молодиками, які відмовилися назватися та адекватно пояснити причину свого перебування в Петрокорбівці.
 
 
 
Зазначимо, що для підтримки прихильників примусового об’єднання в село прибув депутат Кіровоградської облради Павло Фесюк, якого свого часу обрали на одному з округів Олександрійщини. Крім того, Павло Фесюк є комерційним директором підприємства «УкрАгроКом», представники якого активно і послідовно втручаються в процес об’єднання громад. Депутат весь час намагався вперто схилити присутніх до об'єднання з Новою Прагою. Цікаво, що Павло Фесюк категорично відмовився надавати коментарі журналістам.
 
 
Ще на початку сесійного засідання було очевидно, що градус обурення селян дуже високий і вони готові боротися за свої права будь-якими методами. Проте сільська голова Зоя Шепеленко усе ж спробувала провести сесію, апелюючи до окремих депутатів з метою проведення «таємного голосування». Коли всі депутати зійшлися до столу президії і почали «по-тихому» голосувати, присутні в сесійній залі люди вибухнули потужною акцією прямої дії.
 
 
 
Завдяки своїй рішучості та масовій підтримці свободівців громадів Петрокорбівки таки вдалося зупинити «таємне» голосування депутатів та домогтися перерви між засіданнями сесії задля можливості проведення громадських обговорень. Після жорстких протистоянь, "переховувань" в кабінетах та вимушеної розмови з журналістами, сільська голова Зоя Шепеленко в присутності десятків очевидців засвідчила, що готова піти громаді назустріч, а також по те, що нічого в сільраді не відбуватиметься без відома громади.
 
«Попри всі намагання підлаштувати певні документи, привести їх під вигідні сільській голові і певним агропідприємствам результати, громадські обговорення засвідчили, що люди проти об’єднання. Це добре, що люди висловлюють свою активну позицію. Сьогодні ж громада продемонструвала, що вона здатна чинити опір і змусила депутатів і сільського голову рахуватися з їхньою думкою. І той факт, що було оголошену перерву для додаткових консультацій в тому числі з громадськістю і депутатами, свідчить що громаду починають чути», - прокоментував голова Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павло Дейнеко.
 
Новгородківські свободівці переконані: на сільську голову і депутатів здійснюється тиск, ймовірно, представниками олександрійського агрохолдингу. Лишається лише сподіватися на добропорядність голови сільради Зої Шепеленко, яка публічно заявила про перерву між сесійними засіданнями та подальші громадські слухання, які будуть проведені за всіма вимогами українського законодавства.
 
 
 
Також, сільська голова запевнила журналістів і громаду, що наступне засідання сесії буде проведене з урахуванням всіх вимог Закону «Про місцеве самоврядування».
 
 
Нагадаємо: У Кропивницькому обурені селяни увірвалися в облдержадміністрацію (ВІДЕО)
 
Комментарии
Author avatarAlla Chernyshova6 февр. 2018 г., 15:27:48

Хто автор цієї статті ? Невже він не знає, що нема такої області, як Кропивниччина? Підпишіться ,щоб всі знали вашу неосвіченність.

Оставить комментарий