У Кропивницькому обурені селяни увірвалися в облдержадміністрацію (ВІДЕО)

30 янв 2018 11:32 2262 0 Политика
 
Біля стін ОДА в Кропивницькому відбувся потужний мітинг проти примусового об'єднання громад. Про це повідомляє прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"
 
29 січня 2017 року під стінами обласної державної адміністрації в Кропивницькому відбувся мітинг громад сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільській раді Новгородківського району, які вимагали від голови ОДА Сергія Кузьменка не погоджувати рішення про їхнє приєднання до Нової Праги на Олександрійщині. На прохання членів громад, до їхнього протесту долучилися активісти Новгородківської районної організації ВО "Свобода" та кропивницькі націоналісти.
 
Після виступів представників громади люди почали вимагати зустрічі з головою ОДА Сергієм Кузьменком, щоб заслухати його думку і висловити свою чітку позицію. Проте до селян так ніхто і не вийшов, і їм довелося, долаючи спротив правоохоронців, фактично увірватися в приміщення ОДА. Лише після цього до них вийшов заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко. Після нетривалої розмови з людьми він запропонував написати звернення, в якому зазначити головні причини конфлікту. Лише після розгляду цього звернення пан Коваленко пообіцяв врахувати претензії громади при наданні висновку ОДА щодо створення ОТГ з центром у Новій Празі.
 
Селяни стверджують, що саме цього дня, 29 січня, робоча група мала направити на розгляд ОДА схвалені рішення щодо добровільного об'єднання територіяльних громад для надання висновку щодо відповідности проєкту Конституції та Законам України. Проте перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, який вийшов до людей вже після того, як обурені селяни увійшли в стіни адміністративного приміщення, повідомив, що жодних документів на погодження в адміністрацію ще не надійшло.
 
Своєю чергою, мітингарі заявляють, що проєкт, який направлять в ОДА на погодження, суперечить Конституції України та був ухвалений з купою порушень. Зокрема, селяни стверджують, що при ухваленні проєкту рішення Петрокорбівською сільрадою були проігноровані результати громадських обговорень та порушений Закон України "Про доступ до публічної інформації". Тож, мешканці сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільській раді, вимагали від голови ОДА та чиновників не погоджувати цей проєкт рішення, оскільки в ньому абсолютно не врахована позиція більшости членів громад.
 
Голова Новгородківської районної організації ВО "Свобода", правозахисник Павло Дейнеко у спілкуванні з численними журналістами, присутніми на акції протесту, неодноразово заявив про те, що влада демонстративно ігнорує думку простих людей.
 
 
"Проблема, з якою люди в будній день приїхали до голови ОДА Сергія Кузьменка, покинувши всі свої нагальні справи, дуже злободенна. Для представників преси і тих присутніх сьогодні, хто не є членами Петрокорбівської громади, поясню суть проблеми: в Україні не лише на рівні найвищих державних посад відбувається політична корупція та фактичне ошуканство людей та ошуканство громади.
 
Селищний голова Нової Праги Олександрійського району в кінці минулого року надіслав до Петрокорбівської сільської ради протокол про об'єднання сіл Знам'янського, Новгородківського та Олександрійського районів в ОТГ з центром у Новій Празі. Була досліджена громадська думка, були проведені обговорення. Після цих громадських обговорень, які не охопили навіть половини населення Петрокорбівської сільради, люди категорично відмовилися від приєднання до Нової Праги. Зокрема, села Білопіль і Петрокорбівка більшістю голосів проголосували проти такого об'єднання. В селі Корбомиколаївка взагалі не відбулося громадських обговорень, передбачених законом.
 
 
Про яку демократію в країні, про які принципи народовладдя та засади законодавчого добровільного об'єднання громад може йтися, коли думку громад ігнорують? Коли люди з Петрокорбівки і Білополя приїздять на сесію сільської ради Петрокорбівки і заявляють депутатам, що вони категорично проти такого об'єднання, але депутати все одно за нього голосують?" ‒ підкреслив у своєму виступі перед присутніми на мітингу голова Новгородківської "Свободи" Павло Дейнеко.
 
Зазначимо, що селяни налаштовані дуже рішуче і не вірять жодним обіцянкам чиновників, не підкріпленим діями. Тому після підписання колективного звернення в приміщенні ОДА окремі представники громади Петрокорбівки спільно з головою новгородківських націоналістів Павлом Дейнеком направилися до суду, щоб подати позов з вимогою скасування рішення сесії Петрокорбівської сільради як таке, що суперечить волі громади та було ухвалене з низкою порушень.
 
ВІДЕО FOTOINFORM
 
Нагадаємо: Чи стане Кропивницький україномовним?
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий