Журналістський фестиваль "Осінні зерна" цього року пройшов на Олександрівщині

  • 30 лист. 2020 17:03
  • 736
    • Новина Журналістський фестиваль «Осінні зерна» цього року пройшов на Олександрівщині Ранкове місто. Кропивницький
    Традиційний, восьмий, журналістський фестиваль "Осінні зерна" цього року пройшов на Олександрівщині. Його організатор – обласна організація Національної спілки журналістів України. Участь у ньому взяли редактори обласних та районних засобів масової інформації Кіровоградської області.
    Варто відразу зазначити, що, враховуючи карантинні заходи, делегація дотримувалася всіх санепідеміологічних вимог.
    Мета фестивалю не лише ознайомитися з історичною спадщиною певного регіону, а й побачити, як і чим живе нині край.
    Першою зупинкою гостей фестивалю було у Підлісному господарство ТОВ "Лісова коза". Консультант Валентина Колісник ознайомила присутніх з історією створення цього унікального підприємства та провела цікаву екскурсію територією.
    Побували вони і у погребі, де, як завжди, пройшла дегустація місцевих сирів та закарпатського вина. А ще взяли участь у розіграші призу від господарства.
    Далі присутні вирушили у Бовтишку. Гості побували на подвір’ї, де стоїть будинок, який взимку 1944 року став штабом Другого Українського фронту під керівництвом маршала Івана Конєва. Про той період з військового життя маршала та підготовку Корсунь-Шевченківської та Умансько-Ботишанської операцій, перемога у яких дозволила значно приблизити Перемогу, розповіли Бовтишський сільський голова Василь Скляренко та внучка колишніх господарів оселі Терентія та Килини Токаренків Алла Новіцька (Токаренко).
    Василь Скляренко потім показав присутнім і відновлену криницю. Як повідав він, в різні часи люди її по різному називали: Чумацька, Козацька, Пушкінська, Бовтишська… І кожна назва має своє підтвердження.
    Приміром, стверджують, що біля неї Олександр Пушкін, гостюючи у родині Раєвських, обдумував сюжети своїх майбутніх творів. Марія Петренко (по сільському Яшенчиха), родині якої на початку ХХ століття належала криниця, згадувала, що у 1920-х роках, під час української революції, біля криниці часто зупинялися українські повстанці, пили самі воду і напували коней.
    Далі шлях редакторів проліг у Розумівку. Отець Михайло ознайомив їх з історією будівництва і Свято-Хрестовоздвиженської церкви – усипальниці родини райвських. Виявляється, цьогоріч відзначався ювілей – 165-річчя з дня завершення будівництва храму, але, зважаючи на карантинні заходи, великого святкування не було.
    Нині ця культова споруда - пам'ятка архітектури та містобудування загальнодержавного значення. І туристи з Кіровоградщини добре знають сюди шлях.
    Як і те, що Розумівка, а загалом й вся Олександрівщина, може зараз похвалитися новою асфальтованою дорогою до могили Чорного Ворона та його побратимів. Гості у цьому змогли переконатися й оцінити чималий обсяг роботи. Звичайно, біля могили вони побували і віддали шану борцям за незалежність України.
    Гості побували й в Олександрівці. Найперше їх маршрут проліг до оновленої Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів КЗ "Олександрівське НВО №1". "Це дійсно сучасна європейська школа!", - так висловилися всі одностайно. Захоплювалися присутні і районним стадіоном імені Миколи Шишки. "Тепер ми розуміємо, чому саме в Олександрівці проходить багато спортивних змагань обласного масштабу", - зазначили вони.
    Побували гості і у Бірківському лісництві ДП "Олександрівський лісгосп". Тут вони були вражені широким вибором різних декоративних рослин і сучасними методами їх вирощування.
    У районній державній адміністрації учасників фестивалю прийняли керівники району. Андрій Лапа презентував успіхи району у соціально-економічному напрямку. Не обійшлося й без подарунків. Кожен гість одержав енциклопедію Олександрівщини "У плині часу" та відеофільм про наш край.
    Голова обласної організації Національної спілки журналістів Петро Мельник також відзначив за гостинність керівників районної влади – господарів фестивалю – Дипломами VІІІ журналістського фестивалю "Осінні зерна".