«Корисна програма»: як зробити правильний бульйон?

  • 30 лист. 2020 16:29
  • 620
    • Новина «Корисна програма»: як зробити правильний бульйон? Ранкове місто. Кропивницький
     
    У вівторок, 1 грудня, о 10:00 на «Інтері» вийде випуск ток-шоу, присвячений улюбленій страві мільйонів - гарячому, поживному і смачному бульйону. Від чого залежить його користь? Який бульйон - курячий, м'ясний або рибний - найбільш дієтичний? І які небезпеки ховаються в бульйонних кубиках? Ведучий Олександр Лук'яненко і експерти проекту розповіли, як не нашкодити власному здоров'ю, приготувати ідеальний бульйон і зробити з нього королівське блюдо.
     
    Курячий бульйон здавна вважається одним з найбільш корисних страв при різних захворюваннях, в тому числі при застудних. Чи так це насправді?
     
    - У бульйон з птиці переходить багато корисних речовин, в тому числі амінокислоти, які зміцнюють імунну систему, - пояснює гастроентеролог Інна Бутько. - Також курячий бульйон має загальнозміцнювальну дію і допомагає організму боротися з нездужанням. Для варіння краще вибирати не бройлерних, а супових курей, термін життя яких 5-6 місяців. У них більше сполучної тканини, більше білків, які роблять бульйон не тільки ароматним, але і поживним. Якщо ж ви готуєте бульйон з магазинної курки - першу воду бажано злити. Так ми позбавляємося від антибіотиків, нітратів, гормонів та інших стимуляторів росту, що потрапляють в курку з корма і води. До речі, вторинні бульйони кращі і для м'ясних супів.
     
    З якої частини птиці виходить найкорисніший бульйон? Як зробити його прозорим? Чим бульйон відрізняється від «Консоме»? І в чому особливості приготування італійської «Пастіни», японського «Дасі» і фінського «Калакейтто»? У студії ток-шоу на ці та інші питання відповідатимуть ведучий Олександр Лук'яненко і експерти «Корисної програми»: гастроентеролог Інна Бутько, експерт з якості та безпеки продуктів Богдана Леонова, шеф-кухар Антон Рукавиця. Зірковий гість «Корисної програми» - телеведуча Жанна Тихонова.
     
     
    - Найекзотичніший бульйон, який я куштувала, - рибно-м'ясний, зі східної кухні, - розповідає Жанна Тихонова. - У звичайному житті найчастіше варю бульйон з птиці. Щоб він вийшов прозорим, але при цьому насиченим, дотримуюся простих правил. По-перше, солити потрібно до закладки овочів. По-друге, під час приготування не накривати каструлю кришкою, інакше піна не піднімається вгору, а відразу осяде на дні. Піну, звичайно ж, слід знімати. А якщо ви цей момент упустили, то можна збити білок яйця і тонкою цівкою влити в гарячий бульйон, постійно помішуючи. П'ятихвилинного кипіння більш ніж достатньо, щоб білок згорнувся. Виймати його шумівкою зовсім не обов'язково. Бульйон можна просто процідити.