У Харкові представили виставку, присвячену життю містян під час війни

  • 22 серп. 2022 09:08
  • 392
    • Новина У Харкові представили виставку, присвячену життю містян під час війни Ранкове місто. Кропивницький
     
    Народний художник України Віктор Ковтун представив своє бачення героїчного подвигу рятувальників у боротьбі за незалежність України, інформує ДСНС у ФБ.
     
    21 серпня у Харкові відкрилась друга за час війни художня виставка, присвячена життю харків’ян у воєнному стані і їхній боротьбі за незалежність України. 18 митців представили свої найсвіжіші роботи в експозиції виставки, що має назву «Особиста присутність». В ній закарбувалася уся філософія художнього спротиву і мистецької присутності художників і мистецтвознавців, що залишилися у Харкові під час цієї жахливої війни. Окрім живопису в експозиції також представлена графіка, скульптура, карбування на міді, вітраж, твори декоративного мистецтва (розписні тарелі).
     
     
    Кожна робота несе у собі відгомін військових подій, містить загальномистецькі і людські цінності, естетичну ємність. Тематично і стилістично виставка багатовекторна: це і метафорика «дерева війни», і христологічна тематика, передана через «мотив риби», і урбаністичний храмовий пейзаж; застосовуються реалістичний, імпресіоністичний, неомодерний художні напрямки.
     
    Зокрема, Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, професор Віктор Ковтун представив своє бачення героїчного подвигу рятувальників у боротьбі за незалежність України у своїх полотнах. Він глибоко проникся роботою «героїв без зброї», котрі щодня, ризикуючи власним життям, рятують цивільне населення Харківщини від наслідків ворожих атак. Майстер пензля на стільки точно і реалістично передав ту атмосферу і ті емоції, які вирують у вогнеборців, рятувальників, піротехніків і верхолазів під час бойової роботи, що здається, ніби й сам глядач перебуває в епіцентрі тих подій.
     
     
    Серед інших на виставці побував і головний рятувальник Харківщини Олександр Волобуєв, котрий протягом своєї кар’єри бачив багато надзвичайних ситуацій. Він високо оцінив роботи майстра і подякував йому за розуміння важливості професії рятувальника, привернення уваги суспільства до героїчної боротьби надзвичайників проти рашиської навали.