Перехід на літній час: як вижити

  • 30 бер. 2019 09:06
  • 1315
    • Новина Перехід на літній час: як вижити Ранкове місто. Кропивницький
     
    Традиційно навесні Україна та ще понад 110 країн світу переходять на літній час. У 2019 році це станеться в останню неділю березня, в ніч з 30 на 31 число. Стрілки годинника переведуть на годину вперед, а отже відтоді ми спатимемо на годину менше.
     
    Перехід на літній час не лише ускладнює планування, а й негативно позначається на нашому самопочутті. Особливо це стосується дітей, підлітків та людей старшого віку. У перші дні нового режиму дехто може відчувати апатію, втомлюваність та навіть ознаки депресії. Але цих симптомів можна уникнути, якщо ретельно підготувати організм до змін.
     
     
    Лікар сімейної медицини Катерина Марчук радить насамперед унормувати режим сну. За кілька днів до переведення постарайтеся лягати на півгодини раніше. Бажано — не пізніше 23-ї години. Дорослій людині слід спати не менше шести-семи годин. Щоб поліпшити якість нічного відпочинку, проводьте більше часу на свіжому повітрі. На користь піде вечірня піша прогулянка у парку. 
     
    У цей стресовий період звертайте особливу увагу на харчування. Збільшіть кількість свіжих овочів та фруктів у своєму раціоні. А от вживання кави, навпаки, обмежте однією чашкою на добу у першій половині дня або ж зовсім виключіть. Те ж стосується і кондитерських, хлібобулочних виробів, важкої, жирної їжі. Вживання подібних продуктів перед сном негативно вплине на травну систему та змусить прокидатися вночі. 
     
    Стежте і за своєю емоційною гігієною. Уникайте конфліктів та стресових ситуацій. Від них у першу чергу страждає нервова система, а від неї напряму залежить якість сну. Не перевтомлюйтеся і не давайте великих фізичних навантажень, але й не виключайте їх повністю. Якщо ви займаєтеся спортом, продовжуйте тренуватися у звичному режимі. А якщо ні, легка ранкова зарядка допоможе «розігнати» кров і додасть бадьорості на увесь день.
     
    І наостанок найголовніше: прислухайтеся до свого організму, не виснажуйте його та зробіть гарний настрій першим правилом ранку. І тоді ані переведення годинника, ані мінлива весняна погода не похитнуть вашого доброго самопочуття.
     
    Наталка Нічишина
     
    Читайте також: Профілактика інсульту