Митрополит Епіфаній: "Церква і влада мають бути не рівновіддаленими, а рівнонаближеними"

  • 5 вер. 2020 12:30
  • 1350
    • Новина Митрополит Епіфаній: «Церква і влада мають бути не рівновіддаленими, а рівнонаближеними» Ранкове місто. Кропивницький
     
    Учора, 4 вересня, до Копивницького прибув Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Перша особа Православної Церкви України завітав на Кіровоградщину з наміром освятити новий храм на честь святителя Миколая Чудотворця у селі Новоєгорівка Новоукраїнського району.  
     
     Його Блаженство супроводжували епископ Кропивницький і Голованівський Преосвященний Марк та священик церкви Петра і Павла Іван (що розташована на вулиці Маланюка).
     
     Митрополит Єпіфаній зустрівся з громадськістю і журналістами, щоби обговорити ситуацію в державі, проблеми переходу церков до Православної Церкви України, шляхи вирішення конфлікту на сході країни.  
     
       
      - Радий тому, що маю можливість освятити ще один храм нашої помісної Православної церкви України, адже кожна громада і кожен храм є основа і цеглинка у розбудові Єдиної української православної церкви. Помісна Православна Церква - це є душа української держави та духовна основа, на якій ми будуємо незалежну українську державу, про яку мріяли століттями наші попередники.
      
      Нагадав митрополит про те, що майже два роки минуло з того часу, як українці мають свою об’єднану незалежну визнану світом Українську православну церкву. Протягом цього часу до неї доєдналося багато громад з боку Російської православної церкви України, але важливо, щоб ці процеси були мирними.  
      
      - Конфліктів не повинно існувати, якщо вони і з’являються, то вони штучно створені з боку наших супротивників. Громади приймають рішення про перехід до української церкви більшістю голосів. Близько 90% вірян прийняли рішення про приєднання до ПЦУ. Супротивнки поширюють думки, що відбуваються переслідування та гоніння, але наша Церква стоїть на позиції, що ці процеси мають проходити у правовому полі, - наголосив Блаженнійший Митрополит.
      
      Не оминули увагою і політичні питання держави, митрополит Єпіфаній нагадав про те, що перед державою постав не лише виклик через епідемією, але ще не вирішилася проблема війни. Він зауважив: 
     
    - Завдяки діям дипломатів зараз діє перемир’я, не гинуть наші хлопці. Дай Бог, щоб війна була завершена нашою перемогою, щоби наша країна перемогла агресора, який намагається нас поневолити не лише фізично, але й духовно. Протягом останніх двох років відчуваємо шалений тиск з боку Російської федерації в особі Російської православної церкви, яка робить усе для того, щоб в Україні не проходили об’єднавчі процеси. Тому українці повинні об’єднуватися, щоби розбудовувати українську церкву і державу. Якщо ми побудуємо міцну церкву, то побудуємо і сильну незалежну Україну - це все між собою взаємопов’язане. Якщо була б єдина церква, то не було б окупації Криму і війни на сході України.
     
     
    Звернув увагу присутніх митрополит Єпіфаній на той факт, що в Україні є багато російських церков, і водночас в Росії українських храмів зовсім немає, так як і інших культурних осередків, бібліотек, товариств тощо. Зараз на окупованих землях українська церква потерпає від переслідувань і перебуває поза їхніх законів, тому духовенство мусило полишити ці території. 
     
    - Ми повинні цінувати дар незалежності і свободи, який нам дався як манна небесна. Протягом століть наш народ поклав багато жертв на вівтар нашої державності. І зараз ми продовжуємо доводити, що ми прагнемо мати свою державу і наша українська нація проявила силу духу.  
    Коли ворог вирішив захопити наші землі, український народ проявив силу духу і показав, що українці будуть до кінця протистояти агресії. Господь проведе нас через ці випробування, і ми вийдемо переможцями і духовно сильними і всі разом будемо розбудовувати українську державу та Єдину православну церкву, - пісумував митрополит Єпіфаній.  
     
    Олена Скочко