Кропивницький: Все, що потрібно знати про карантин через коронавірус (СОЦОПИТУВАННЯ)

  • 13 бер. 2020 10:30
  • 2157
    • Новина Кропивницький: Все, що потрібно знати про карантин через коронавірус (СОЦОПИТУВАННЯ) Ранкове місто. Кропивницький
     
     
    “Як це карантин?”, “А дитину з ким залишити?”, “А заробітну плату яку отримаю?”, “Як це скасовані майже всі рейси в Європу і звідти?” — саме такі питання найчастіше виникають у кропивничан через введений всеукраїнський карантин через коронавірус з 12 березня по 3 квітня. Знайти відповіді на ці запитання намагалася журналістка “Утреннего города”.
     
    Нагадаємо, на позачерговому засіданні Кабміну у середу, 11 березня, прийняли рішення ввести карантин по Україні. 
     
    Що має бути закритим протягом трьох тижнів:
     
    • усі навчальні заклади;
    • масові зібрання понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів, які можуть відбуватися без глядачів, і культурних заходів. Засідання Верховної Ради лишили;
    • авіасполучення з деякими країнами. 
    • більша частина КПП — з 219 залишиться 49. 
     
    За словами прем’єра України Дениса Шмигаля на КПП обладнані місця для карантину.
     
    Міська рада разом з обласною державною адміністрацією того ж вечора оголосили карантин по всій Кіровоградщині в усіх навчальних закладах і ДНЗ відповідно до наказу Кабміна.
     
    Наступного ранку, 12 березня, очільниця Управління освіти у місті Лариса Костенко розповіла, що таке рішення країна та наше місто прийняло на упередження коронавірусу й будь-яких інших респіраторних захворювань:
     
    — У Кропивницькому загострення захворювань ГРВІ та грипу немає, а зареєстровані випадки коронавірусу теж відсутні. Навпаки, протягом крайніх тижнів фіксували спад відсотку захворюваності на вірусні інфекції. 
     
    За словами очільниці управління, школярі продовжать навчатися дистанційно, за допомогою спеціальних платформ і ресурсів. Вона також наголосила, що для Кропивницького карантин — нагода навчитися використовувати й опанувати онлайн-навчання, адже за цим майбутнє. 
     
    — Відпрацювання проходитиме за такою схемою: дистанційне навчання, ущільнення, додаткові заняття/консультації тощо. Особливо це стосується одинадцятикласників. Для них фахівці розроблять спеціальні курси та лекції, які можна пройти онлайн. Таким чином випускники продовжать готувати до ЗНО та вступу у вищі навчальні заклади, — сказала Лариса Костенко. 
     
    Одне з найбільш хвилюючих запитань, яке виникло у кропивничан: “З ким залишити дитину, поки батьки працюють?”. Наша редакція провела соціологічне опитування у популярній місцевій групі у Facebook “Кіровоград UA”. Результати висвітлені на інфографіці. Як бачимо, більшість дітей сидітимуть удома самі або з родичами. 
     
    До слова, педагоги освітніх закладів у місті переживають за свої заробітні плати. Адже, не дивлячись на карантин, навчання продовжується дистанційно протягом трьох тижнів. У статті 113 Кодексу законів про працю України написано, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). 
     
    — Заробітну плату кожен працівник освітніх закладів отримає середню, відповідно до колективного кодексу, який усі підписували, та чинного законодавства, — прокоментувала Лариса Костенко. 
     
    Крім цього у редакцію надійшла від анонімного джерела, що, не дивлячись на введений карантин, Центральноукраїнський національний технічний університет проігнорував наказ Кабміну. За його словами, незважаючи на офіційний документ про карантин, який надіслали всім студентам їхні куратори, навчання у вищі продовжилося — викладачі проводили пари, не відповідаючи на запитання. У соцмережах у коментарях студенти Кіровоградського медичного коледжу імені Мухіна пишуть, що також відвідують заняття, а керівництво ніяк не коментує цю ситуацію. 
     
    Під час прес-конференції Лариса Костенко прокоментувала ці випадки так: 
     
    — Інформація, яка стосується наших повноважень, стосується закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійної освіти. Фахові вищі та вищі навчальні заклади підпорядковуються або Кіровоградській ОДА, або міносвіті, або МОЗ, якщо це медичні освітні заклади. 
     
    Після обіду прес-служба ЦНТУ прокоментувала, чому студенти все-таки вийшли на навчання, незважаючи на введені обмеження:
     
    — Рішення про карантин у місті приймали вчора пізно ввечері. Зранку всі прийшли, як зазвичай (а хіба були підстави не приходити?). Студентам розповіли, як працювати дистанційно — для когось на першій парі, для когось — на другій. Занять як таких не було. 
     
    Крім освітніх закладів усі культурні організації скасували заходи, які передбачають більше двохсот відвідувачів. Авіаперевезення також припинені з більшістю країн. Натомість США повністю закрило всі авіаперельоти з та у країни Європи. 
     
    Всеукраїнський карантин також вплине на звичний режим роботи більшості кропивничан. Наприклад, турагенції майже повністю втратили своїх клієнтів. Виробники речей, які закуповують певні матеріали за кордоном, також страждають через закриті кордони певних країн і не можуть вчасно виконати замовлення тощо. У Кропивницькому, поки що, паніки у супермаркетах немає. 
     
    Станом на 13 березня в Україні офіційно зареєстровано три випадки захворюваності на коронавірус — у жінки пенсійного віку у Житомирській області та двох незнайомих між собою чоловіків у Чернівецькій області.
     
    Як бачимо, наша держава діє на упередження коронавірусу, щоб не повторилась історія Китаю, Німеччини й Італії. 
     
    Основні поради від МОЗ, як уберегтися від захворюваності на коронавірус:
     
    •  часто і правильно мити руки з милом, не менше хвилини, або використовувати спецзасоби із вмістом спирту;
    •  утриматися від відвідування людяних міст, подорожей в інші країни;
    •  уникати тісних контактів із тими, хто має симптоми ГРВІ, грипу чи інших вірусних інфекцій;
    •  ретельно готувати їжу: яйця, м’ясо, а також ретельно мити фрукти й овочі;
    •  під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс хустинкою або ліктем;
    •  збалансоване харчування;
    •  повноцінний сон. 
     
    Летиція Курята