Колеги розповідають про нашого земляка - краєзнавця, журналіста Василя Білошапку

  • 14 жовт. 2017 12:35
  • 1650
    • Новина Колеги розповідають про нашого земляка - краєзнавця, журналіста Василя Білошапку Ранкове місто. Кропивницький
    З породи одержимих
     
    «Люблю людей одержимих. Серед них — Василь Білошапка».
     
    Так відгукнулася у розмові про свого земляка — краєзнавця, журналіста, лауреата обласних премій імені Якова Паученка та Володимира Ястребова, члена Національної спілки краєзнавців України Василя Білошапку завідувач методичного кабінету відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації на Кіровоградщині Лідія Григорівна Томєєва. 
     
    І справді, світу захоплень мого давнього знайомого можна по–доброму позаздрити. Не злічити його краєзнавчих наукових розвідок з історії рідного краю, який він безмежно любить, цікавих розповідей про минувщину, часи перебування у ньому гетьмана Богдана Хмельницького, інших визначних людей, які залишили по собі сторінку у життєписі Олександрівського району.
    Активну участь він, учитель географії і природознавства за фахом, брав свого часу в підготовці книги скорботи про жертв Голодомору 1932–1933 років — своїх земляків. А ще його називають фанатом своєї справи, невтомним ентузіастом, енергійності й організованості якого можна по–доброму позаздрити.
     
    Василь Білошапка є справжнім збирачем музейних фондів не лише за службовими обов’язками директора місцевого осередку культури, а й за покликанням душі.
    Пам’ятаю першу зустріч, під час якої він, дізнавшись, що мій батько — фронтовик та журналіст родом із села Сентово (нині — Родниківка), звернувся до мене з проханням надіслати розповідь про рідну мені людину та спогади батька, якщо вони залишилися, про односельців. Ось і зайнявся збором матеріалу для цього непосидючого чоловіка. А ще директора місцевого краєзнавчого музею можна нерідко побачити під час зустрічей з учительськими й учнівськими колективами та почути його захоплюючі розповіді, насичені унікальними фактами про героїчні постаті своїх земляків. Ці розповіді слугують вихованню людей — українських патріотів, які понад усе мають любити свою рідну землю, яка зростила їх та дала путівку в доросле життя, що зазвичай починається шкільним дитинством...
     
    Анатолій Саржевський
    фото автора