Ганна Левчук Благодійний фонд «Розумна сила» не використовує свою діяльність для піару

  • 25 серп. 2018 09:35
  • 1134
    • Новина Ганна Левчук Благодійний фонд «Розумна сила» не використовує свою діяльність для піару Ранкове місто. Кропивницький
                         
    Наприкінці липня у Світловодську на Кіровоградщині проходив турнір з міні-футболу, який підтримав Благодійний фонд «Розумна сила». Організатори здійснили мрію юного спортсмена Матвія Печеного — влаштували змагання для підлітків.
     
    Близько сотні вболівальників зібрались на стадіоні. Благодійний фонд «Розумна сила» подарував учасникам професійні футбольні м’ячі, а також підтримав святкування солодкими подарунками. Окрім цього, за ініціативи фонду команда переможців вже восени візьме участь у футбольному турнірі в рамках спортивних заходів «Покровські ігри».
     
    А тим часом у Києві журналісти регіональних ЗМІ зустрілися з головою благодійного фонду «Розумна сила» Ганною Левчук на засіданні медіаклубу «На власний погляд». Фактично це була перша публічна презентація діяльності фонду, який працює на теренах України другий рік поспіль паралельно з однойменною політичною партією. 
     
    — Про те, що назва «Розумна сила» відома лише політичним гурманам, я чую не вперше, — каже Ганна Левчук. — Дійсно, на центральних телеканалах ми з’являємось рідко. Набагато частіше буваємо у Слов’янську, наприклад, чи в інших містах, які постраждали від військових дій на сході України. Ми підтримуємо спортивні, творчі й доброчинні ініціативи для дітей. Але ця робота робиться не для піару, а тому, що хочеться зробити щось добре. 
     
    Дороге задоволення
    На жаль, реалії сьогодення не дозволяють доброчинцям часто мелькати на екранах телевізорів так, як це роблять політики, продовжує Ганна Левчук. Таке «задоволення» надто дороге для тих, хто не належить до числа власників телевізійних каналів.
     
    — Нам дешевше провести ще два доброчинних заходи, ніж висвітлити бодай один на відомому телеканалі, — каже вона. — Такі наслідки нашої «демократії», яка здебільшого керується політичною доцільністю, аніж економічною. Якби було навпаки, то ми й жили б набагато краще, і гривня була б міцніша, і наші пенсіонери були б більш захищені, а в дітей були гарні школи…  
     
    Натомість у звичайному українському селі найближча школа знаходиться, як мінімум, за 20 кілометрів, дитячого садка немає взагалі, а медсестра, яка працювала у фельдшерсько-акушерському пункті, втратила роботу. До лікарні треба їхати в райцентр. А тим часом влада хоче, щоб у кожній українській родині відмовились від аналогового телебачення та перейшли на кабельне, цифрове або Інтернет, плата за які впаде черговим тягарем на плечі простих людей.
     
    Діти — в центрі уваги
    Насправді те, що влада називає реформами, відкидає країну на багато років назад, продовжує директорка благодійного фонду «Розумна сила». Держава не може забезпечити життя, безпеку та здоров’я своїх громадян, не кажучи про їхні громадянські права. Тож фонд взяв під опіку саме тих, хто найбільше постраждав від військових дій та потребує посиленої уваги, — дітей. 
     
    — До нас звертаються з різними питаннями — від матеріальної допомоги до правового захисту, — продовжує Ганна Левчук.
     
    — Так сталося, що після Майдану патріотичне виховання вийшло на перший план, а громадянської освіти (складником якої мало б бути патріотичне виховання) немає. Мені як професійному управлінцю видається, що все це робиться владою свідомо. Людина, яка знає про свої права, вміє їх захищати. 
     
    Промінчики добра
    І все ж, попри численні негаразди, доброчинці шукають і знаходять промінці добра, заряджаючи ними інших. 
    — На місцях у нас працюють дуже позитивні, добрі люди, — розмірковує голова благодійного фонду. — Ми їздимо по всій Україні й переконуємось у цьому. Хоча в деяких населених пунктах ми чули побоювання, що, співпрацюючи з нами, громадяни наражаються на ризик втратити роботу або отримати неприємності. Та лави партії «Розумна сила» поповнюються такими людьми, які вірять у свою країну, що її можна повернути на шлях правової, суверенної, демократичної та соціальної держави. 
     
    Доброчинні проекти
    У благодійного фонду «Розумна сила» кілька постійних проектів, серед яких чільне місце займає «Книги — дітям». 
     
    — Ми проводили акції по збору книг і передавали їх до дитячих будинків. Зараз тісно співпрацюємо з національним видавництвом «Веселка», — зазначає Ганна Левчук. 
    Наступний, спільний із партнером  IT INSTITUTE, проект «Доступна ІТ-освіта» стартував у листопаді минулого року. За рахунок грантів у школі робототехніки та програмування навчаються десятеро талановитих дітей з родин вимушених переселенців та з неповних сімей. Проект передбачає відкриття таких навчальних майданчиків і в інших регіонах України. Проект «Щасливе дитинство» допомагає в розвитку творчого потенціалу і талантів серед дітей з малозабезпечених сімей та вихованців дитбудинків. Благодійний фонд «Розумна сила» підтримує організацію творчих конкурсів та театралізованих заходів.
    У 2017 році благодійний фонд підтримав творчий ансамбль скрипалів «Тутті» на фестивалі «Сніговий Оскар 2017», що відбувався у Словаччині, та започаткував спеціальну номінацію «За високий рівень таланту та артистизму» на Міжнародному дитячо-юнацькому естрадному конкурсі «Музична парасолька 2017». 
    Двічі на рік, до дня святого Миколая та до Міжнародного дня захисту дітей, для вихованців інтернатів Київської області та столиці проводять театралізовані вистави в Театрі юного глядача. 
     
    Проект «Спорт — дітям» ініційований для розвитку, популяризації ідеалів спортивної культури серед молоді, залучення до спортивних заходів дітей із зони АТО, малозабезпечених сімей та дітей-сиріт. Для цього благодійний фонд підтримує проведення спортивних змагань, чемпіонатів і турнірів, допомагає у будівництві сучасних спортивних майданчиків для молоді та оновленні спортивного обладнання у школах. 
     
    Торік Благодійний фонд став офіційним партнером футбольної команди «Талан РС», взяв шефство над Дитячо-юнацькою середньою школою Олімпійського резерву з боксу.
     
    — Ми співпрацюємо з Національними федераціями кікбоксингу та бодібілдингу України, — розповідає Ганна Левчук. — А все почалося з турніру «Кубок Донбасу» для дітей-сиріт з Донецької області. Ми привезли туди три команди зі Львівщини, які стали переможцями. Наступний турнір вирішили провести у Львові, де перемогли юні спортсмени з Покровська. Щоразу у таких змаганнях бере участь понад 150 дітей, які змагаються, спілкуються між собою, отримують подарунки. Це дуже яскраві емоції. Восени ми знову їдемо в Донецьку область. Щоразу коло учасників шириться, ми прагнемо залучати дітей з різних регіонів, щоб вони спілкувалися. 
     
    Заступник голови партії «Розумна сила» Олександр Савченко додає: ми ніколи не використовуємо спорт для власного політичного піару. 
     
    — Вважаємо, що так чинити не етично. Наше завдання — показати, що всі українці — єдиний народ. Незалежно від місця, де вони живуть, — зазначає він.
     
    Міла Князєва 
     
    Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.
     
    Нагадаємо: Великодній Благодійний Аукціон подарував онкодиспансеру нове обладнання