Федеріка Моґеріні зустрілася з Володимиром Гройсманом

  • 25 трав. 2018 15:06
  • 927
    • Новина Федеріка Моґеріні зустрілася з Володимиром Гройсманом Ранкове місто. Кропивницький
     
    25 травня в Брюсселі Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики / Віце-президентка Європейської Комісії Федеріка Моґеріні зустрілася з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Українське питання – одне з головних на порядку денному ЄС. Про це свідчать часті зустрічі на всіх рівнях: йдеться, зокрема, про двосторонні візити, зустрічі у рамках саміту Східного партнерства та саміту між ЄС та Україною, який відбудеться 9 липня в Брюсселі.
     
    Розпочинаючи зустріч, Моґеріні висловила повну підтримку з боку Євросоюзу роботі Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака рейсу MH17.
     
    Моґеріні та Гройсман обговорили стан співпраці між ЄС та Україною та всеохопний процес реформ, а також безпекову та гуманітарну ситуацію в країні.
     
    Висока представниця схвально відгукнулась про роботу уряду Прем’єр-міністра з проведення реформ та імплементації Угоди про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Вона вже приносить відчутні вигоди українським громадянам.
     
    Водночас потрібно й надалі прогресувати, зокрема у сфері реформ, спрямованих на подолання корупції. Моґеріні наголосила, що значним кроком уперед стане очікуване створення Вищого антикорупційного суду, який повністю відповідатиме рекомендаціям Венеціанської комісії.
     
    Висока представниця ЄС вкотре нагадала про постійну підтримку Європейського Союзу щодо повного дотримання Мінських угод у відповідності до чіткої позиції Євросоюзу щодо територіальної цілісності та суверенітету України та відданості політиці невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя.
     
     
    Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їх меж.
     
    Нагадаємо: Глибина співпраці України та ЄС має відповідати амбітній програмі реформ