Поетесі Ліні Костенко минуло 93 роки

19 марта 2023 11:27 351 0 Культура
Поетесі Ліні Костенко минуло 93 роки
Сьогодні відзначає 93-річчя видатна українська поетеса Ліна Костенко.
 
Вона - голос нескореного українського народу, яка ніколи не терпіла фальші, брехні чи зрадництва та не боялася висловлювати свою проукраїнську позицію. Безкомпромісна, правдива та надзвичайно пронизлива. Її поезія - гостра й дуже актуальна.
 
У радянські часи за активну участь у дисидентському русі Ліна Костенко надовго була виключена з літературного процесу.
 
Серед найвідоміших творів Ліни Костенко – романи у віршах “Маруся Чурай” (саме за цей твір вона отримала Державну премію ім. Т.Г. Шевченка у 1987-му) та “Берестечко”, збiрки поезії “Неповторність”, “Вiтрила”, “Проміння землі”, “Сад нетанучих скульптур”, а також прозовий роман “Записки українського самашедшого”. 
- Нечуваний тиск русифікації призвів до патологічних мутацій. Отже, потрібна не апологія цих мутацій, а їхня діагностика і лікування. Мова - це також обличчя народу, воно тяжко спотворене. У такій ситуації, в будь-якій, а в такій особливо, держава повинна мати глибоко продуману гуманітарну політику, створювати механізми ефективного впливу, координувати зусилля своїх вчених і митців. Бо за таких деструкцій, у перехідний період, це життєво необхідно - накреслити шляхетні обриси своєї культури, - слова з лекції Ліни Костенко в Києво-Могилянській академії в 1999 році.
Пропонуємо вашій увазі відео-захід до Дня народження Ліни Костенко, який підготувала науковий співробітник відділу фондів Музею мистецтв Марія Войченко за участі Анатолія Кімнатного, Анни Татарової, Лесі Нестройної, Ірини Омельченко, Олександра Владова, Валерії Лінчевської
 

Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий