У Кропивницькому контейнери для відпрацьованих батарейок з'являться на поштах і в лікарнях

16 марта 2023 10:28 225 0 Общество
У Кропивницькому контейнери для відпрацьованих батарейок з'являться на поштах і в лікарнях
 
 
«Батарейки, здавайтеся!»: у Кропивницькому «Екостайл» розширив географію збору відпрацьованих елементів живлення
 
У Кропивницькому компанія «Екостайл» розпочала реалізацію проєкту зі збору відпрацьованих батарейок, сповіщає Кропивницька міська рада. Його мета – збільшити кількість елементів живлення, що потрапляють на переробку, а не в землю.
 
Партнером проєкту, який гарантує надійну переробку зібраних батарейок, є Всеукраїнський рух «Батарейки, здавайтеся!». Наразі це єдина в Україні організація, яка дійсно відправляє на утилізацію 100% батарейок та надає про це звіти.
- За статистикою щорічно в Україну ввозять 165 мільйонів батарейок, 95% з яких все ще викидають в природу. При цьому лише одна батарейка здатна забруднити токсичними речовинами 16 м2 землі. Завдяки спільному проєкту з рухом «Батарейки, здавайтеся!» ми хочемо зменшити кількість цих небезпечних відходів, які з домівок кропивничан часто потрапляють на сміттєзвалище. І водночас збільшити кількість батарейок, що будуть відправлені на переробку, – розповідає директорка «Екостайлу» Олена Домбровська.
Раніше в місті було п’ять пунктів прийому батарейок, які функціонували в рамках співпраці руху «Батарейки, здавайтеся!» з торговими мережами. Наразі «Екостайл» встановив свої контейнери для збору ще в 14 локаціях міста.
- Кіровоградська обласна лікарня, Дитяча обласна лікарня, Кіровоградська обласна стоматологічна поліклініка, Обласний центр зайнятості, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка, ЗОШ №37 (с. Нове), сім відділень «Укрпошти» та контакт-сервіс «Екостайлу» – тут відтепер розміщені наші прозорі контейнери для збору батарейок. І ми вдячні керівництву цих закладів за підтримку нашого проєкту, який популяризує екологічний спосіб життя, – говорить очільниця «Екостайлу».
Для зручності містян всі ці локації позначені на електронній мапі пунктів прийому відходів, яка була розроблена компанією раніше і розміщена на сайті «Екостайлу».
 
Отримані в результаті збору батарейки компанія відправлятиме на ліцензований склад підрядника та партнера проєкту ТОВ «Екологічні інвестиції». Звідти вони поїдуть на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії.
 
Утилізацію батарейок на заводі фінансуватиме «Екостайл».
 
Знайдіть найближчий до вас пункт прийому батарейок.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий