Депутати міської ради затвердили історико-архітектурний план міста

13 фев 2023 17:13 553 0 Общество
Депутати міської ради затвердили історико-архітектурний план міста

 

 

Історичні пам’ятки Кропивницького під надійним захистом: депутати міської ради затвердили історико-архітектурний план міста

 
Депутати Кропивницької міської ради на ХІ засіданні дев’ятої сесії прийняли рішення про затвердження містобудівної документації “Історико-архітектурний опорний план міста Кропивницького з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичного ареалу”, сповістили в Кропивницькій міській раді.
 
Чому це рішення стало історичним і яке значення має для пам’яток історії нашого міста, пояснила очільниця управління містобудування та архітектури Кропивницької міської ради Ірина Мартинова:
- Необхідність розроблення опорного плану зумовлена вимогами містобудівного законодавства і тим, що наше місто у 2001-му році внесено до Списку історичних населених місць України. На такі міста розробляється опорний план, який є складовою Генерального плану міста. Генплан Кропивницького затверджено у 2000-му році без архітектурного опорного плану, - пояснює Ірина Мартинова. - Історико-архітектурний опорний план — це наукова проєктна документація, метою якої є збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини, збереження традиційного характеру забудови нашого міста.
Дана документація двічі розглядалася консультативними радами з питань охорони культурної спадщини при Кіровоградській облдержадміністрації та науковцями Науково-методичної ради Міністерства культури та інформаційної політики України.
 
Торік у лютому цю документацію відповідним наказом затвердив департамент культури та туризму облдержадміністрації, а в грудні — Міністерство культури та інформаційної політики України.
- Цим наказом затверджені межі і режими використання зон охорони пам’яток та історичного ареалу міста Кропивницького, а відповідним органам з питань земельних ресурсів, уповноважених органів містобудування та архітектури забезпечити його виконання.
Надалі затверджений історико-архітектурний план буде включено до складу комплексного плану, як невіддільна складова Генерального плану.
 
- Це означає, що більш як пів тисячі історичних пам’яток Кропивницького будуть збережені і перебувають під надійним захистом  історико-архітектурного плану, - наголосила Ірина Мартинова.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий