Кропивницьким астматикам розповіли, як отримати безоплатні ліки

27 янв 2023 10:08 279 0 Медицина
Кропивницьким астматикам розповіли, як отримати безоплатні ліки
 
Міністерство охорони здоров'я України дало роз'яснення, як отримати безоплатні ліки у разі бронхіальної астми та хвороб нижніх дихальних шляхів.
 
Нагадуємо, що препарати у разі бронхіальної астми та хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів включені в програму «Доступні ліки». 
 
Це означає, що українці з цими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Їх вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України.
 
Загалом до програми «Доступні ліки» включено 32 торгові назви препаратів проти хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, у тому числі проти бронхіальної астми.
 
Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою необхідно:
  1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги (далі – ПМД). Нагадуємо, що наявність декларації для відвідування лікаря ПМД – не обов’язкова. Під час воєнного стану українці можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в закладі, який має договір із НСЗУ.
  2. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.
  3. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації.
Головна умова – наявність в аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки». Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
 
Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
 
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;
  • через дашборд на сайті НСЗ. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації;
  • через чат-бот «Спитай Гриця».
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий