Заява МЗС України щодо нових протиправних дій росії стосовно Запорізької атомної електростанції

29 дек 2022 17:10 275 0 Политика
Заява МЗС України щодо нових протиправних дій росії стосовно Запорізької атомної електростанції
 
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним в’їздом чиновника адміністрації президента рф сергія кирієнка на тимчасово окуповану територію України у Запорізькій області, зокрема й його перебуванням на українському ядерному об’єкті – Запорізькій атомній електростанції.
 
Про це інформує Міністерство закордонних справ України.
 
Такі протиправні дії посадовців держави-агресора є черговим грубим порушенням міжнародного права та законодавства України. Цей крок кремля також демонструє повне ігнорування з його боку вимог трьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ, які вимагають від росії негайно вивести своїх військовослужбовців та інший персонал із Запорізької атомної електростанції з тим, щоб українські компетентні установи могли відновити повний контроль над станцією та забезпечити ядерну та фізичну безпеку під час її експлуатації.
 
Розраховуємо на дієві та ефективні зусилля держав-членів МАГАТЕ, а також Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі у протидії злочинам рф стосовно ядерних об’єктів України та цинічному нехтуванню діючих норм ядерної безпеки і захищеності.
 
Закликаємо держави-партнери та інституції ЄС прискорити запровадження дієвих заходів реагування на триваючі злочинні дії рф стосовно ядерних об’єктів в Україні, включаючи розширення санкцій стосовно російської державної корпорації «росатом», афілійованих з нею компаній та інституцій, а також інших ключових чинників атомної енергетики росії. Окремо наголошуємо на нагальності опрацювання механізмів повного припинення співробітництва з російською федерацією у сфері ядерних технологій, а також обмеження прав і привілеїв російської федерації в МАГАТЕ.
 
Очікуємо на послідовну та безкомпромісну позицію всіх членів світового співтовариства у забезпеченні обов’язковості політичних, економічних та правових наслідків для держави-терориста за всі її злочини та протиправні дії. Наголошуємо на важливості притягнення усіх злочинців до кримінальної відповідальності та незворотності покарання.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий