У Кропивницькому презентували доробок патріарха місцевої композиторської школи

27 окт 2022 12:13 485 0 Культура
У Кропивницькому презентували доробок патріарха місцевої композиторської школи
 
Вечірню програму «Творчість довжиною в життя» в рамках ХХ Мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» довелося перенести на тиждень через небезпеку російських ракетних чи дронових ударів.
 
Головний герой вечора - композитор і педагог Кім Шутенко (1932–2010), який свого часу отримав вищу музичну освіту в Москві, навряд чи міг уявити собі таке. А може й так – він бо добре усвідомлював жорстокість і жагу панування нашого північного сусіда, адже походив із сім’ї репресованих музикантів: батько був розстріляний, а мати відбула десять років у мордовських таборах. 
 
Сам композитор постійно зазнавав тиску з боку комуністичної влади, хоча й писав для самозахисту панегірики на її честь. У 1990-х роках він виявив свою політичну позицію, створивши музику до віршу поета Валерія Гончаренка, присвяченого УПА. Ці й багато інших біографічних деталей висвітлила учениця Кіма Олександровича, композиторка, музикознавиця та педагогиня Марина Долгих. Крім того, учасники заходу прослухали чимало музичних фрагментів, які різнопланово презентували творчість патріарха місцевої теоретико-композиторської школи. 
 
Дякуємо колективу Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д. Чижевського та усім шанувальникам музичної творчості композитора, хто долучився до участі у проєкті. А ті, хто не зміг побувати на вечорі, можуть послухати музику ювіляра на Ютуб каналі «Кім Олександрович Шутенко»  ( https://www.youtube.com/channel/UCLSGVMv4ymjk8t_20sLrICQ ) .
 
Джерело: https://www.facebook.com/szymanowski.fest.kr/posts/pfbid02aByVgtN1u9reQ2UHhMUmvDBRgK26uzXqBGNgEa71pMakhULdJtLU4tYytA7kf8Vtl
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий