Кіровоградщина: Місце, де росте Дуб Вартовий, визнали пам’яткою природно-заповідного фонду

20 сент 2022 11:00 270 0 Общество
Кіровоградщина: Місце, де росте Дуб Вартовий, визнали пам’яткою природно-заповідного фонду
 
Депутати Кіровоградської облради визнали пам’яткою природно-заповідного фонду територію, де знаходиться «Дуб Вартовий», інформує обласна рада у ФБ.
 
Депутати Кіровоградської обласної ради визнали пам‘яткою природно-заповідного фонду місцевого значення територію в Новій Празі, де розташований двохсотлітній «Дуб Вартовий» на сесії сьогодні, 20 вересня.
 
- Оголошення нової території природно-заповідного фонду забезпечить створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах із додержанням режиму охорони заповідного природного об’єкту, у тому числі розвитку «зеленого туризму», - йдеться у пояснювальній записці. 
 
Також зазначається, що у населених пунктах області наявність поодиноких дерев чи їхніх груп віком понад 200 років є досить рідкісним явищем, тому надання таким деревам статусу об’єктів природно-заповідного фонду України є важливим напрямком у природо-охоронній діяльності.
 
Назву дуба пов’язують із легендою про вартового, який ціною власного життя попередив жителів села про навалу кочівників.
 
Висота дерева становить близько 25 метрів, а ширина більше п’яти.
 
ФОТО Каналу Вітер
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий