Медична реформа триває. На Кіровоградщині з’являться кластерні лікарні

19 сент 2022 15:21 164 0 Медицина
Медична реформа триває. На Кіровоградщині з’являться кластерні лікарні
 
У Кіровоградській області десять лікарень увійдуть до спроможної мережі, інформує міська рада у ФБ.
 
На початку липня Верховна Рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень, що дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.
Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який  свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.  
 
У Кіровоградській області попередньо визначено 10 лікарень, які увійдуть до спроможної мережі медичних закладів. Зокрема, дві лікарні стануть надкластерними, 2 кластерними та ще шість - загальними лікарнями.
 
В рамках реформи передбачено, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі виявлення складніших проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 
Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку понад 30 000 пацієнтів помирає від інсультів саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу. 
 
Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий