Обговорюється питання транспортувати олії до Польщі трубопроводом

9 сент 2022 15:07 440 0 Политика
Обговорюється питання транспортувати олії до Польщі трубопроводом
 
Україна зможе транспортувати трубопроводом до Гданська до 2 млн тонн олії на рік, інформує Міністерство аграрної політики України.
 
600 км довжиною та потужністю в 2 млн тонн на рік – попередні технічні характеристики українсько-польського проекту з будівництва трубопроводу для транспортування рослинної олії. Про деталі підписаного на днях меморандуму із Польщею щодо реалізації цього проекту розповів в інтерв’ю Укрінформу Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
 
Він наголосив, що Україні потрібно створювати альтернативні потужні логістичні маршрути експорту. Оскільки в нас переробляється багато олійних культур, то трубопровід є одним із таких варіантів.
 
- Ми займалися цим питанням кілька місяців – проводили експертизу, радилися з бізнесом. Польська сторона позитивно сприйняла цю пропозицію. Будівництво займатиме менше часу, ніж погодження всіх документів. Трубопровід матиме кількасот кілометрів, і по цій дистанції треба врахувати інтереси дуже багатьох громад, людей. Нас це хвилює більше, ніж саме будівництво, – сказав Микола Сольський.
 
Як зауважив Міністр, технічні характеристики дуже попередні: довжина – 600 км, потужність – до 2 млн тонн олії на рік. Трубопровід мав би пролягати з району Ягодина (Волинська область) до Гданська.
 
Також Микола Сольський розповів, як наразі вирішується питання великих черг вантажівок на польсько-українському кордоні. 
 
- Нам потрібно зробити певні речі: розподілити види товарів, які експортуються, здійснювати постійний, щоденний обмін інформацією з поляками для того, щоб вони могли вибудовувати свою роботу. Також важливо визначити один-два прикордонні переходи чи виділити на них окремі смуги, щоб можна було пропускати порожні вантажівки в обидва боки. Думаю, найближчим часом це вирішуватиметься, – відзначив Міністр.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий