У Кропивницькому процвітає "руський мір"?

8 сент 2022 11:20 1857 0 Политика
У Кропивницькому процвітає "руський мір"?
 
Нещодавно у Кропивницькому на будівлі «Лікарні Святого Луки», що розташована на вулиці Велика Перспективна, неподалік готелю "Турист", була споруджена і освячена скульптура св. Єлисавети. Та місцевий скульптор Григорій Савченко обурений цим фактом, так як вважає це символом і проявом "руського міра".
 
Сьогодні Григорій Степанович направив звернення до міської влади та Управління СБУ Кіровоградської області з пропозицією розібратися в цій ситуації, адже на сьогоднішній день прояв "руського міра" неприпустимий в Україні і нашому місті.
 
Місцевий скульптор також направив свого листа до кількох кропивницьких редакцій  та електронних сайтів з метою підняти це питання у суспільстві. 
 
 
"Скульптура над фронтоном підприємства ПП «ЛІКАРНЯ СВЯТОГО ЛУКИ» (керівник Урсол Тетяна Іванівна, Урсол Григорій Миковайович), адреса  м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 65, яку видали за Св. Єлисавету – виклик нашій громаді. В той час коли увесь світ взнав, що таке «руський мір», у нас ще є люди, які своїм «руським міром» дозволяють собі цинічно глузувати з нашого суспільства. 
 
Відомо ж, що Св. Єлисавета у нашому місті асоціюється з «руським міром». Тому треба відокремити «руський мір» від Св. Єлисавети. Великомученицю Святу Єлисавету почитають і шанують в нашому місті, та використовувати її, та і ще в такий безглуздий спосіб, це вже не про право кожного на вільне віросповідання, це політика. Це провокація, вчинена п’ятою колоною у нашому місті, загроза нашій незалежності, нашій безпеці. Невідомо, які підпільні ворожі сили гуртуються навколо цієї акції. І зараз, щоб не збурювати народ, свої дії повинна вчинити влада: Сергій Шульга, Андрій Райкович, СБУ.
 
Звертаюся до міської ради. При управлінні містобудування та архітектури повинна бути створена художня рада. У міському просторі і на головних фасадах будівель міста мають право на існування лише твори високого художнього ґатунку. Ця скульптура такою не являється. Вона ганьбить наше місто, принижує наш культурний рівень, ображає почуття вірян. 
 
Проблема образотворчої неграмотності, це проблема не лише пані Тетяни і пана Григорія. Це загальна проблема нашого часу. Тому, я вважаю, робота художньої ради та попереднє обговорення запропонованих до спорудження скульптурних творів суспільством сприятимуть появі в нашій області та місті високохудожніх і ідеологічно вивірених творів образотворчого мистецтва.
 
Нема ніякого сенсу вказувати в цьому листі на недоліки даної скульптури. Це повинна об’єктивно зробити художня рада. 
 
Пане Урсул, я не вірю у ваш патріотизм до нашого міста. Ви - бізнесмен і знайдете спільну мову і однаково будете працювати і при колоніальній владі. Своєю акцією засвідчуєте до неї свою лояльність. Для вас це піар-позиція. Якби це було не так, то ви б заглибились у історію і зрозуміли причинно-наслідкові явища і для вас назва фортеці не стала б темою для патріотичного піару. 
 
Не уберіг нас від війни Ангел-охоронець, не допоможе і Свята Єлисавета. Покладаємось лише на наш Народ і Збройні Сили України.
Назва «Лікарня Святого Луки» - це круто. Звучить гонорово.
  
Проєкт головного фасаду новозбудованої лікарні зобов’язує над фронтоном мати монументально-декоративний елемент. То знайдіть таку композицію, яка могла б і повинна стати символом лікарні, її візитівкою, щоб по цьому символу лікарня стала впізнаваною у всьому світі. Це ж ваше дітище на покоління. 
Прийміть правильне рішення, не втрачайте до себе поваги наших людей, не знущайтеся з Великомучениці Святої Єлисавети. Свята Єлисавета не флюгер, і їй не місце на даху. Її місце біля Храму Господнього. 
 
Прошу вчинити дії, які б допомогли пану Урсолу усвідомити хибність свого вчинку".
 
З повагою скульптор Григорій Савченко
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий