Як стати фінансово грамотним без спеціалізованих курсів та фахової освіти?

24 авг 2022 08:35 352 0 Общество
Як стати фінансово грамотним без спеціалізованих курсів та фахової освіти?

Фінансова грамотність як невід’ємна частина життя сучасної людини: що це і для чого потрібно?

Що таке фінансова грамотність і для чого вона потрібна?

Фінансові ринки у світі стають усе складнішими, на них з’являються нові продукти й послуги. Як наслідок, люди виявляються непідготованими до вирішення сучасних фінансових задач. Тому пріоритетним стає формування знань про фінанси у буденному житті українського суспільства.

Що таке фінансова грамотність?

Фінансова грамотність – це багаж знань і навичок, що формують вірне ставлення до особистих грошей і дозволяє людині приймати вигідні для себе рішення. Термін застосовується як до окремого громадянина, так і для оцінки рівня розвитку суспільства в цілому. Фінансово грамотні люди не живуть від зарплати до зарплати, а шукають додаткові джерела доходу (наприклад, отримують від PM Casino 77 фріспінів за реєстрацію, вигідно інвестують кошти, створюють фінансові кейси для отримання пасивного доходу і т. п.). Що вищим є рівень обізнаності населення у фінансових питаннях, то вище рівень розвитку економіки та достатку суспільства в цілому.

Фінансова грамотність потрібна кожному, щоб ефективно користуватися грошима і швидко досягати нових рівнів матеріального достатку. Окрім того, вона допомагає:

• планувати сімейний бюджет;

• грамотно керувати власними ресурсами;

• створювати джерела пасивного доходу;

• керувати витратами;

• розумно користуватися банківськими послугами;

• забезпечити майбутнє для дітей і гідну пенсію.

Фінансово обізнані громадяни приймають відповідальні фінансові рішення і відчувають себе захищеними, адже піклуються про власний фінансовий достаток. Вони заздалегідь формують фінансову подушку безпеки на випадок криз і форс-мажорних ситуацій

Принципи фінансової грамотності, яких варто дотримуватися

По-перше, необхідно контролювати усі фінансові потоки (прибуток, витрати), а також їхні джерела. Для цього можна користуватися гугл-таблицями або спеціальними застосунками (наприклад, MoneyWiz).

По-друге, треба постійно поповнювати резерви. Вони зменшать ризики залишитися без грошей за виникнення форс-мажорних обставин і допоможуть пережити кризові моменти.

По-третє, не забувати планувати бюджет наперед.

По-четверте, диверсифікація доходів і накопичень допоможе зменшити ризики. 

По-п’яте, навчитися оцінювати можливі ризики і результати. Робити це потрібно перед тим, як проводити фінансові операції.

Оволодіння основами фінансової грамотності допоможе не лише грамотно розпоряджатися власним капіталом, а й легко пережити складні часи.

 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий