До Кропивницького з Калуша привезли дванадцятиметровий "Рушник єдності" (ФОТО)

4 авг 2022 16:45 374 0 Культура
До Кропивницького з Калуша привезли дванадцятиметровий "Рушник єдності" (ФОТО)
 
У бібліотеці Шевченка представили дванадцятиметровий "Рушник єдності", який поєднує в собі етнографічні орнаменти 22 регіонів української держави.
 
Найдовший в Україні рушник, виконаний у старовинній техніці фелтингу, і який назвали «Рушником єдності», розгорнули в обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка. Про це повідомила директор закладу Таїса Манжула учора, 3 серпня.
 
- Це унікальний рушник. Виготовлений він не в класичній, а в старовинній техніці фелтингу – валяння вовни за допомогою голок. Сьогодні «Рушник єдності» розміщений у виставково-презентаційній залі, і кожен охочий може прийти до бібліотеки й подивитися на цей рукотворний шедевр, – зазначила Таїса Манжула.
Довжина рушника – майже 12 метрів. Торік його створили викладачі та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв міста Калуша, що на Івано-Франківщині. У ньому поєднані українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.
 
Рушник подорожує країною і почергово розміщується в усіх куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей.
 
Естафета подорожі рушника стартувала в Національній бібліотеці України для дітей в Києві. Після «Рушник єдності» побував у Запоріжжі, Полтаві та Дніпрі. 
 
У Кропивницькому виставка рушника-рекордсмена триватиме до 18 серпня.
 
 
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий