Інформаційна платформа з питань праці: зарплата бюджетників

20 июня 2022 09:20 413 0 Экономика
Інформаційна платформа з питань праці: зарплата бюджетників
 
Зустріч з начальницею відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Кіровоградській області Оленою Хіміч відбулася у рамках реалізації проєкту «Інформаційна платформа з питань праці». Тема зустрічі - «Оплата праці працівників бюджетної сфери».
 
В соціально-трудових відносинах між роботодавцем і робітником одним з ключових питань є питання розміру оплати праці, оскільки саме вона дає змогу працівникові створити гідні умови життя для себе та своєї родини. За словами фахівчині, не втрачають свою актуальність питання щодо грошової мотивації та проблем тарифної сітки в бюджетному секторі.
 
Експертка зазначила, що вже не один рік спостерігає низький рівень заробітної плати більшості працівників бюджетних організацій, невідповідність між встановленою державою мінімальною заробітною платою та тарифною сіткою. В оплаті праці саме бюджетників прослідковується дисбаланс у рівнях зарплатні працівників різних кваліфікацій, які виконують різну за складністю роботу. Спікерка зосередила увагу на статті 95 «Кодексу законів про працю України», який регламентує мінімалку і дала пояснення про порядок та умови проведення індексацiї зарплатні.
 
Крім того, мова йшла про строки виплати заробітної плати в умовах воєнного стану; особливості оплати роботи у святкові і неробочі дні; особливості і порядок обчислення середньої заробітної плати; умови та підстави для проведення преміювання працівників; оформлення працівникам грошових виплат за невикористані щорічні відпустки тощо.
 
Фахівчиня відповіла на численні запитання присутніх, які стосувалися забезпечення об’єктивної диференціації заробітної плати; порядку преміювання працівників, які виконують свою роботу дистанційно; умов оформлення ВПО у бюджетних установах на неповний робочий день; зміни формування тарифних умов оплати праці тощо.
 
Юлія Олейніченко,
відділ документів з економічних,технічних та природничих наук
бібліотеки Чижевського
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий