Діагностика ВІЛ під час війни залишається безоплатною

10 мая 2022 11:06 116 0 Медицина
Діагностика ВІЛ під час війни залишається безоплатною
 
Умови війни, в яких опинилися українці внаслідок агресії рф, на жаль, збільшують ризик зараження збудниками багатьох небезпечних хвороб, у т.ч. вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). 
 
За неможливості дотримуватися правил у разі незахищених або насильницьких статевих контактів варто зробити тестування на ВІЛ. Таке тестування є безоплатним. 
 
Його можна пройти у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. 
 
Також нагадуємо, якщо – через військові дії – ви змушені були змінити місце проживання, можна звернутися до будь-якого спеціаліста первинки у тому місці, де перебуваєте. Наявність декларації для цього [ https://moz.gov.ua/article/news/vnutrishno-peremischenim-ukraincjam-majut-nadavati-meddopomogu-bez-napravlen-ta-deklaracij | не є обов’язковою . 
 
Крім того, у Програмі медичних гарантій є пакет «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією», який передбачає безоплатне надання наступних послуг: 
 
Тестування на ВІЛ та післятестове консультування. 
Необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, визначення вірусного навантаження, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом, інші дослідження за потреби. 
Аналіз крові дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів. 
 
Медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії, видача препаратів, моніторинг побічних реакцій. Соціальний супровід, психологічна підтримка. 
 
Медичний нагляд дітей до 18 років, народжених від ВІЛ-позитивних матерів, у яких діагноз на стадії підтвердження: постконтактна профілактика, консультування матері щодо безпечного годування, призначення АРТ дітям з діагнозом ВІЛ. 
 
Консультування членів сім’ї пацієнтів щодо профілактики, консультування з питань планування сім’ї. 
 
Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини. 
 
Усі ці послуги надаються амбулаторно. 
 
Їх можна отримати як за направленням сімейного лікаря або лікуючого лікаря, так і звернувшись до медзакладу самостійно. 
 
Дізнатись адресу та контакти найближчого медзакладу, що надає відповідні послуги, можна за номером 16-77 (контакт-центру НСЗУ). 
 
Про профілактику ВІЛ під час війни детальніше можна дізнатись https://moz.gov.ua/article/health/profilaktika-vil-infekcii-pid-chas-vijni  . 
 
Gресслужба Міністерства охорони здоров'я
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий