Україна веде переговори про відправку свого агроекспорту через європейські морські порти

31 марта 2022 10:01 200 0 Экономика
Україна веде переговори про відправку свого агроекспорту через європейські морські порти
 
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та заступник Міністра транспорту й інфраструктури Румунії – Державний секретар Іонел Скріоштяну під час спільної зустрічі обговорили питання щодо налагодження безперебійних поставок вантажів агропродовольчої продукції з України до традиційних експортно залежних ринків.
 
Про це інформує Урядовий портал.
 
Микола Сольський підкреслив, що Україна має для забезпечення власних продовольчих потреб запасів мінімум на два роки, а окремих видів продукції – і на більше.
 
Крім того, ми маємо десятки мільйонів тонн с/г продукції, передбаченої на експорт, але наразі є проблеми з її постачанням, оскільки росія заблокувала всі наші порти. У результаті Україна, за словами Міністра, втрачає щомісяця $1,5 млрд, у європейських утворюється продовольча криза, а в африканських – посилюється голод.
 
- Тому ми з партнерами шукаємо альтернативні логістичні шляхи для відправки наших вантажів через європейські морські порти, зокрема румунський морський порт Констанца. Крім того, обговорюємо можливості залізничних перевезень, збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом, - зазначив Микола Сольський.
 
Міністр подякував своєму румунському колезі за конструктивний діалог та висловив сподівання, що окреслені питання вдасться вирішити найближчим часом. Також домовились підтримувати діалог із обговорюваних питань.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий