Уряд запускає нові механізми підтримки вимушених переселенців

28 марта 2022 14:10 311 0 Экономика
Уряд запускає нові механізми підтримки вимушених переселенців
 
Уряд розпочинає низку програм з підтримки вимушених переселенців – людей, які залишили житло і втратили роботу через проведення активних бойових дій у їхніх регіонах та виїхали в безпечні місця. Про це інформує Урядовий портал.
 
Так, для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачені наступні механізми:
 
Щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю. Ця виплата нараховується щомісяця протягом воєнного стану + 1 місяць після його закінчення або скасування. Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою Порталу чи додатку Дія https://diia.gov.ua/.
 
Працевлаштування переселенців.
Роботодавці зможуть подати заявку для отримання компенсації за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу в розмірі 6,5 тисячі гривень на місяць. Виплата здійснюватиметься впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування. Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал Дія https://diia.gov.ua/ або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше, ніж через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховуються роботодавцю за повний місяць роботи співробітника.
 
Компенсація родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців.
 
Йдеться про відшкодування комунальних платежів – по 450 гривень на особу.
 
- Програма допомоги підприємствам, які забезпечують українців робочими місцями, є послідовним продовженням державної підтримки економіки, що стимулюватиме активізацію бізнесу в регіонах, де не здійснюються активні бойові дії. Програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб – виплата допомоги та компенсація комунальних платежів – дасть змогу громадянам адаптуватися на нових локаціях, – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий