Кропивницький: Вийшла у світ книга про репресованих у Гайвороні

20 янв 2022 12:30 348 0 Политика
Кропивницький: Вийшла у світ книга про репресованих у Гайвороні
 
За відкритими архівами СБУ науковці відновлюють історичну пам’ять нації, інформує у ФБ Управління СБУ.
 
У Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація-обговорення книги «Мартиролог Мінчина».
Її поява стала можливою завдяки тому, що всі документи радянського періоду, які містяться в архівах СБУ, є відкритими.
Видання готувалося на основі 18 архівно-слідчих справ, заведених на репресованих у місті Гайворон Кіровоградської області. Ці люди зазнали переслідувань режиму на релігійному ґрунті у 30-50 роках минулого століття, а усі справи сфабриковані співробітником транспортного відділу НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ) Мінчином. До слова, згодом репресували і його.
 
Книга містить цілу низку юридично-правових коментарів, що проливають світло на замовчувані досі факти, пов’язані із так званими «національними операціями» НКВС. Разом з тим, її поява - це можливість відновити добре ім’я невинних жертв комуністичного режиму та їхніх близьких.
 
Проект реалізований за підтримки Управління СБУ в Кіровоградській області та у співавторстві з одним із співробітників архіву. Ще один співавтор – відомий у дослідницьких колах краєзнавець, кандидат філологічних наук Віктор Білоус.
 
Проте у архіві СБУ можуть працювати не тільки історики, науковці й журналісти. Кожен охочий може знайти інформацію про своїх рідних, що зазнали репресій, і дізнатися про їхню долю.
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий