“Різдвяні передзвони” у Кропивницькому лунали “Сріблястими голосами”

18 янв 2022 16:34 315 0 Культура
“Різдвяні передзвони” у Кропивницькому лунали “Сріблястими голосами”
 
У Кропивницькому, в обласній філармонії, триває фестиваль Вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони». Справжнє свято хорової музики створив для кропивничан та гостей міста муніципальний молодіжний жіночий хор «Сріблясті голоси», який дав концерт у понеділок, 17 січня.
 
Програма виступу популярного колективу була дуже насиченою і задовольняла найвибагливіші смаки справжніх поціновувачів хорового співу. 
 
Цього вечора у залі філармонії звучали духовні концерти українських класиків Дмитра Бортнянського та Михайла Вербицького, а також наших сучасних композиторок Богдани Фільц та Ірини Алексійчук. Значимим доповненням хорової програми стали українські народні пісні в обробці Миколи Леонтовича та Сергія Желєзняка. 
 
А друга половина концерту була присвячена вже новорічно-різдвяним мотивам. «Сріблясті голоси» заспівали знані обрядові пісні, які звучать в домівках українців уже багато років. Серед них були ніжна «Пречиста Діва» Володимира Якимця, веселі «Буковинські вечорниці» Анатолія Кос-Анатольського, зворушлива колискова «Спи Ісусе, спи», в обробці Ольги Токар, чудова обробка Ганни Гаврилець «Гой хиталася княжа корона», а також неймовірна «Нова радість стала» з репертуару “Піккардійської терції”, але вже у жіночому виконанні. 
Музичною крапкою хорового свята стала «Квітка-душа», що підкреслила всю ніжність і трепет прекрасних жіночих голосів.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий