Україна перейматиме досвід Фінляндії у сфері переробки сміття

25 нояб 2021 18:07 113 0 Общество
Україна перейматиме досвід Фінляндії у сфері переробки сміття
 
Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сфері переробки побутових відходів.
 
Україна поглибить співробітництво з Фінляндією у напрямі поводження з побутовими відходами, інформує Урядовий портал. 
 
Відтак лише 1% відходів у Фінляндії потрапляє на сміттєзвалища, переважна частина ж — переробляється. Це результат взаємодії центральної та місцевої влади, а також обізнаності громадян країни. Переймати цей досвід планує й Україна. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндської Республіки в Україні Пяйві Лайне.
 
- Фінляндія — країна, яка демонструє високі стандарти екологічного поводження з відходами. Практично всі громадяни цієї країни сортують сміття. У результаті 99% побутових відходів переробляється. Цей досвід буде корисним для України. Так, подібний процес вже триває у громадах — у 1725 населених пунктах нашої держави впроваджено роздільне збирання побутових відходів. Але необхідно масштабувати цей напрям та впроваджувати в країні корисні практики міжнародних партнерів, — підкреслив Олексій Чернишов.
 
Зазначимо, завдяки реалізації роздільного збирання сміття у 2020 році в Україні перероблено та утилізовано близько 6,3% побутових відходів.
 
- Фінляндія готова ділитися досвідом і допомагати українським громадам реалізовувати проєкти з перероблення відходів. До того ж у нас є підприємства, які сміття переробляють в енергію. Таким комплексним методом ми покращуємо екологію нашої країни, — зазначила Посол Фінляндії Пяйві Лайне.
 
Нагадаємо, під час візиту на Житомирщину Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що енергоефективність — це інвестиції у майбутнє, які дозволять значно економити у наступних опалювальних сезонах.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий