Укрпошта до Дня Гідності та Свободи випустила марку зі славнозвісним тральщиком «Черкаси»

19 нояб 2021 11:04 86 0 Политика
Укрпошта до Дня Гідності та Свободи випустила марку зі славнозвісним тральщиком «Черкаси»
 
Укрпошта привітала українців з Днем Гідності та Свободи, випустивши в серії «Краса і велич України. Севастополь», поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311».
 
На марці представлено корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Черкаси», який після трагічних подій в березні 2014 року, коли український екіпаж відмовився здатися окупантам та 20 днів провів в облозі, стали називати символом спротиву російській окупації Криму. Ідея відтворення на поштовій марці тральщика «Черкаси» належить Кримському товариству Асоціації філателістів України.
 
 - Кримські філателісти запропонували на поштовій марці, присвяченій Севастополю, зобразити український корабель «Черкаси» - символ спротиву та волі, що виявили українські моряки, відмовившись виконати вимоги російських військових здати корабель та перейти на бік Росії. Звичайно, Художня рада Укрпошти підтримала цю ідею, бо з таким сюжетом поштова марка не тільки нагадає про суть державного свята, але і про вклад українських військових. А також нагадає всім, що Крим – це Україна, - прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.
 
Номінал марки – V (10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України. Фото для марки надано службою зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України. 
 
Поштова марка вводиться в обіг 19 листопада. Погашення марки «Морський тральщик «Черкаси» U311» спеціальним штемпелем «Перший день» відбувається у Києві на головпоштамті.
 
Раніше, у червні Укрпошта ввела в обіг поштовий блок серії «Краса і велич України» - «Севастополь» із марками «Балаклавська бухта», «Севастополь. Набережна», «Херсонес Таврійський», «Пам’ятник затопленим кораблям». 
 
 
Серію «Краса і велич України» було започатковано Укрпоштою у 2013 році випуском блоку «Автономна Республіка Крим» та поштових марок «Аю-Даг», «смт Гурзуф. Південний берег Криму», «м. Бахчисарай. Ханський палац», «Севастополь. Володимирський собор в Херсонесі». Дизайнер серії – Олександр Калмиков.
Протягом 2013 - 2020 рр., в рамках серії «Краса і велич України», з’явилися поштові марки і блоки, присвячені 24 регіонам України. Цього року серія завершується випуском, присвяченим Рівненській області. 
 
Пресслужба АТ "Укрпошта" 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий