По яким освітнім програмам навчаються у кропивницьких школах? (ВІДЕО)

17 нояб 2021 11:25 561 0 Общество
По яким освітнім програмам навчаються у кропивницьких школах? (ВІДЕО)
 
У День депутата начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко прозвітувала перед місцевими депутатами про стан освітніх закладів у місті. Виїзне засідання пройшло у звичайній середній школі № 25.
 
Посадовиця звернулась до депутатів:
 
- Зараз в місті розробляється Стратегія 20-30, яку ви будете приймати на сесії. У місті налічується 40 закладів середньої освіти, сорок дитячих садочків і шість відділень при закладах середьної освіти. На сьогоднішній день у закладах виховується 8 379 учнів.
 
Під час виїзного засідання  Лариса Костенко розповіла про те, який рівень народжуваності прогнозується на ближчі роки, і, відповідно, рівень наповнюваності класів. В останні роки (за вісім років) в Україні знизився рівень народжуваності на 44 %. Відповідно у Кропивницькому у 2027 році ми наберемо на 41 перший клас менше, ніж набрали в поточному році. 
Рівень наповнюваності шкіл поки поки що залишається стабільним, але, по прогнозам, вже з 2026 року він знизиться. Середня наповнюваність класів у крпивницьких школах - 28 учнів. 
 
Розповіла Лариса Давидівна і про освітні програми, які можна запровадити у школах. З 372 класів, які навчаються по програмам Нової української школи, є різні навчальні програми:
 
  • по програмі "Інтелект" у нас навчаються 32 класи;
  • "Світ чекає крилатих" - 13;
  • Розвивальне навчання - 7;
  • Програма Шияна - 82;
  • Типова програма Савченка - 238 класів. 
 
Середні витрати на кожного вихованця школи становить 23 тисячі гривень у рік, а на вихованнця дитсадка - 41 тисяча. Спортивна інфраструктура навчальних закладів поповнюється будівництвом футбольних полів, спортивних майданчиків, облаштування яких відбувається за рахунок міського бюджету і державної субвенції. Відбувається і ремонт сантехнічних вузлів.
 
В закладах встановлені камери відеоспостереження: в школах 135 камер, в дитсадках - 32. 
 
Торкнулися і питання опалення навчальних закладів:
  • 64 заклади мають централізоване опалення; 
  • 2 заклади - електричне опалення; 
  • 1 - опалення вугіллям (Завадівська гімназія);
  • 1 альтернативне опалення (Лелеківська гімназія);
  • маємо 12 власних газових котелень, які перебувають на балансі Управління освіти і опалюють 16 навчальних закладів. 
 
У місті запроваджений енергосервіс, який дозволяє в режимі онлайн моніторити тепловий режим в дитячих садках і школах. Модеми або пристрої передають інформацію на платформу, яка демонструє показники температури в приміщеннях. Він поки що доступний лише Управлінню освіти.
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий