У Кропивницькому представили ДНК української авангардної вишивки (ФОТО)

6 окт 2021 10:30 321 0 Культура
У Кропивницькому представили ДНК української авангардної вишивки (ФОТО)
 
Багато років поспіль обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського виступає партнером у проведенні Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського. Ось і цього року у відділі мистецтв в рамках ХІХ Мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» відбулася презентація проєкту онлайн-музею UA Haritage і першої її експозиції «ДНК української виставки авангарду».
 
Представити проєкт завітала Світлана Махонько – журналістка, співініціаторка і співорганізаторка онлайн-музею.
 
- Коли мене питають що це таке, я говорю – люди, це унікальна річ, про яку мало хто досі знає. Попри те, що надруковані стоси видань, наукових праць - всі вони залишаються лише на паперових носіях. І лише доступ на рівні онлайн-музею може всім подарувати можливість доторкнутися до експерименту, який відбувався на українських теренах… - розповіла журналістка.
 
В основу експозиції онлайн-музею «ДНК української вишивки авангарду» ввійшли 30 робіт, які були втрачені у вирі лихоліть ХХ століття та відтворені сучасними мисткинями за автентичними ескізами народних майстрів та видатних художників авангардистів.
 
Гості заходу мали унікальну можливість наживо побачити сторічні ескізи народних майстрів-новаторів та відтворені за ними модерні вишивки; неймовірні витвори – оздоблення інтер’єру, одяг і аксесуари, створені сучасними дизайнерами.
 
- Онлайн-музей, як будь-який музей, змінює експозиції, він наповнюється новим… Ми мріємо зробити цю ініціативу доступною для людей в будь-якому куточку земною кулі, щоб цей музей був відкритий 24/7, щоб він окрім експозиції і ескізів мав масу дуже правдивої інформації… - говорячи про сталість проєкту відмітила пані Світлана.
 
Тетяна Познякова, 
відділ мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий