З чим звернулася Кропивницька міська рада до ВР і Кабміну?

8 сент 2021 16:21 571 0 Политика
З чим звернулася Кропивницька міська рада до ВР і Кабміну?
 
Шоста сесія Кропивницької міської ради розпочалася з прийняття звернення до центральних органів влади, інформує міська рада.
 
Учора, 7 вересня, розпочала свою роботу шоста сесія Кропивницької міської ради. Сесійне засідання депутати відкрили прийняттям звернення до Президента України Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо врегулювання кризової ситуації у сфері комунальної теплоенергетики.
 
Нагадаємо, що 09 лютого, 2021 року між міською радою, Кабміном, НКРЕКП, НАК "Нафтогаз України" і Асоціацією міст України було підписано меморандум, відповідно до якого органи місцевого самоврядування зобов’язувалися не підвищувати тарифи на тепло, а  центральні органи влади – застосувати компенсаційні механізми для відшкодування понесених збитків підприємствами комунальної теплоенергетики.
 
 
За інформацією начальниці управління економіки міської ради Тетяни Ломової, Кропивницька міська рада виконала свої зобов’язання в повному обсязі.
 
- Разом з тим, за таких умов КП "Теплоенергетик" опинилося у вкрай складній фінансовій ситуації. За опалювальний період 2020 - 2021 років виникла значна різниця між фактичною і застосованою для розрахунків тарифу цінами на природний газ. Збитки підприємства суттєво збільшилися, їх відшкодування у повному обсязі є неможливим за рахунок коштів міського бюджету. Це призвело також до неспроможності проведення підприємством розрахунків за спожитий природний газ, - відзначила Тетяна Ломова.
 
 В умовах переходу до ринку природного газу між ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" та КП "Теплоенергетик" укладено договір постачання природного газу на період з червня 2021 року до червня 2024 року. Згідно з його умовами передбачена ціна природного газу для виробництва теплової енергії на рівні: "Обсяг 1" - 7 583,89 грн за 1000 м3 (з ПДВ і транспортуванням); "Обсяг 2" - 17 100,23 грн/м3 (з ПДВ і транспортуванням). Враховуючи послуги з розподілу природного газу, згідно з договором з газорозподільною організацією ВАТ "Кіровоградгаз", вартість газу становить: "Обсяг 1" - 9 503,89 грн за 1000 м3 (з ПДВ); "Обсяг 2" - 19 184,12 грн/м3 (з ПДВ) в цінах вересня 2021 року. 
 
При цьому договір не передбачає розмежування обсягів природного газу та цін на нього для виробництва теплової енергії за категоріями споживачів, що не узгоджується із порядком формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії в частині забезпечення економічно обґрунтованого розподілу витрат.
 
Крім того, обсяг природного газу, передбачений договором є недостатнім для виготовлення теплової енергії (населенню) за пільговою ціною. Підприємство буде змушене докуповувати природний газ за змінною ціною, що призведе до суттєвого збільшення видатків з бюджету громади на розрахунки за енергоносії, які споживаються бюджетними установами.
 
Тож, з метою забезпечення безперебійного опалювального сезону, Кропивницька міська рада  звернулася до керівництва країни  з наполегливою пропозицією вжити невідкладні заходи щодо:
 
1) виконання з боку державних органів домовленостей, визначених Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води
2) реалізації у максимально стислі терміни норм Закону України № 1639,  зокрема що стосується проведення реструктуризації заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ та послуги з його транспортування в період з 01.07.2016 року по 01 червня 2021 року;
3) збільшення обсягів природного газу, передбачених Договором між ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" та підприємствами комунальної теплоенергетики за Обсягом І, до реальної потреби;
4) внесення змін до Закону України "Про теплопостачання", якими передбачити заборону відключення об’єктів комунальної теплоенергетики від енергопостачання в опалювальний період;
5) внесення змін до законодавчих і нормативно-правових актів в частині обмеження розміру штрафних санкцій до 0,01% (аналогічно із Законом України "Про житлово-комунальні послуги"), які застосовуються постачальниками енергоносіїв до підприємств-надавачів комунальних послуг, оскільки підприємства комунальної теплоенергетики не мають законодавчих підстав стягувати зі своїх споживачів штрафні санкції;
6) виведення підприємств комунальної теплової енергетики в окрему категорію споживачів природного газу, враховуючи специфіку їх роботи, та забезпечити їм постачання природного газу для виробництва теплової енергії населенню власного видобутку за ціною собівартості та із урахуванням прибутку у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України . Це дозволить значно знизити вартість виробництва теплової енергії і забезпечити з боку підприємств комунальної теплоенергетики проведення розрахунків за спожитий природний газ.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий