Кропивницький: Радянську зірку з міської ради передали до Музею мистецтв

8 сент 2021 13:00 550 1 Политика
Кропивницький: Радянську зірку з міської ради передали до Музею мистецтв
 
Фонд Музею мистецтв поповнився фрагментом з будівлі Кропивницької міської ради - рядянською зіркою, про це у ФБ пише головний зберігач фондів музею Валентина Ноженко.
 
"В умовах проведення декомунізації та демонтажу радянської символіки Музей мистецтв продовжує виконувати свою благородну місію із збереження фрагментів архітектури з метою подальшого використання для віддзеркалення певної історичної епохи. 
 
Наразі ми отримали можливість поповнити фондове зібрання музею знятим з будівлі міськради архітектурним фрагментом у вигляді п'ятикутної зірки" - йдеться у повідомленні.
 
Нагадаємо, що із будівлі Кропивницької міської ради 6 вересня прибирали комуністичну символіку. Із колон прибирали серпи з молотами і зірки. Орієнтовно вартість робіт складає 80 тисяч гривень.
 
Оскільки символіка складала єдине ціле із тілом колон, потрібен був час, щоб знайти технічне рішення, яким саме чином її прибрати. Спеціалісти провели експериментальні дослідження і знайшли оптимальний шлях: серпи і молоти зрізають, потім ці місця шпаклюватимуть, щоб зберегти естетичну привабливість будинку.
 
 
 
 
Комментарии
Author avatarАлександр Аркадьевич15 сент. 2021 г., 10:13:50

А само здание "декоммунизировать" слабо?

Оставить комментарий