У Кропивницькому планують зменшити кількість виборчих дільниць

1 сент 2021 11:22 205 0 Политика
У Кропивницькому планують зменшити кількість виборчих дільниць
 
У Кропивницькій міській раді вивчають можливість зменшення кількості виборчих дільниць на території міста, інформує міцська рада  у ФБ.
 
Готовність виборчих дільниць Кропивницького до проведення загальнодержавних та місцевих виборів і всеукраїнського референдуму стала головною темою робочої наради секретаря міської ради Олега Колюки з головами районних у місті рад Володимиром Стецюком і Віктором Закаблуковським.
 
У розмові взяли участь також начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк, начальник управління апарату міської ради Людмила Масло та представники відділів Державного реєстру виборців Подільської та Фортечної районних у місті Кропивницькому рад.
 
Відповідно до Закону України «Про всеукраїнський референдум», положень Виборчого кодексу України та постанов Центральної виборчої комісії, під час виборчого процесу та всеукраїнського референдуму у Кропивницькому утворені та працюють 124 виборчі дільниці. 
 
З них:
- до 500 виборців - МАЛІ виборчі дільниці - всього 16;
- від 500 до 1500 виборців - СЕРЕДНІ виборчі дільниці - всього 38;
- від 1500 виборців - ВЕЛИКІ виборчі дільниці - всього 70;
- в т. ч. - 16  спеціальних виборчих дільниць, які в основному функціонують в закладах охорони здоров’я.
 
Дільничні комісії утворюються у складі від 10 до 24 осіб в залежності від кількості виборців. Крім того, працює окружна або територіальна виборча комісія. Загалом, для обслуговування виборчого процесу задіюються до 2000 осіб. Кошти на їхню заробітну плату передбачаються у Державному бюджеті, як і на  оренду приміщень, оплату комунальних послуг, транспорту, засобів зв’язку тощо. 
 
Враховуючи економічну та епідеміологічну ситуацію в державі, Олег Колюка доручив учасникам наради опрацювати питання зменшення кількості виборчих дільниць в обласному центрі. 
 
- Зважаючи на поточну ситуацію в країні, є сенс зменшити кількість виборчих дільниць у Кропивницькому, - відзначив Олег Колюка. – Це можна зробити, приєднавши малі і середні виборчі дільниці до великих, або об’єднавши їх між собою. Це дозволить, відповідно, зменшити обсяги фінансування на проведення виборів чи референдумів.
 
Пропозиції від голів районних у місті рад мають бути подані до 01 жовтня 2021 року.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий