Україна та Норвегія посилять співпрацю щодо «зеленої» трансформації та ядерної безпеки

27 авг 2021 17:08 290 0 Политика
Україна та Норвегія посилять співпрацю щодо «зеленої» трансформації та ядерної безпеки
 
Державний секретар Міністерства закордонних справ Норвегії Аудун Халворсен передав Україні підписаний норвезькою стороною меморандум про співпрацю у галузі атомної енергетики. Про це інформує Урядовий портал.
 
 
Раніше від імені України меморандум було підписано Міністром енергетики України Германом Галущенком. Церемонія передачі відбулася під час зустрічі заступника голови МЗС Норвегії, посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала та інших представників норвезької сторони із заступником Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярославом Демченковим.
 
- Підписання меморандуму посилює співпрацю України та Норвегії з питань ядерної безпеки. Насамперед, йдеться про підвищення безпеки українських АЕС. Буде створено двосторонню робочу групу з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки та аварійної готовності. Варто зазначити, що потенційні можливості для взаємодії на основі меморандуму значно більші, – заявив заступник Міністра.
 
Серед інших тем учасниками зустрічі активно обговорювались «зелена» трансформація енергетики для протидії змінам клімату та виробництво енергії з відновлювальних джерел (ВДЕ). Завдяки розвиненій мережі гідроелектростанцій, Норвегія має один з найвищих у світі показників генерації з ВДЕ – 97%.
 
- Ми хотіли б посилити співпрацю з Норвегією в галузі ВДЕ. Наприклад, в рамках стратегії декарбонізації енергетики, Україна планує розвивати офшорну вітрову генерацію. Також нас цікавить розвиток водневої енергетики – технології, пілотні проекти тощо. Окрім залучення норвезьких інвестицій, буде корисно пожвавити обмін досвідом і напрацюваннями, – повідомив Ярослав Демченков.
 
Велику увагу Уряд Королівства Норвегія приділяє водню. Минулого року країна затвердила власну водневу стратегію. Завдяки покладам газу та доступу до океанського шельфу, Норвегія в першу чергу розглядає потенціал виробництва «блакитного» водню із природного газу із застосуванням технології уловлення, зберігання та використання вуглецю. Незважаючи на досвід окремих компаній та науковців, норвежці розуміють фінансові та технологічні обмеження при втіленні водневих проектів. Тому вони очікують на активну міжнародну співпрацю. Так само в стратегії перелічені виклики, пов'язані з безпечністю водневих технологій та заходи із запровадження відповідних стандартів і законодавчих норм.
 
- Воднева стратегія Норвегії є одним із якісних прикладів для наслідування. Увага до найдрібніших деталей та відверте визнання сильних і слабких сторін – це підґрунтя для здорової політики у водневій енергетиці. Зараз Україна розробляє власну водневу стратегію, і для нас є взірцевим той рівень якості політичного документа, яких схвалив Уряд Норвегії, – заявив заступник Міністра.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий