Кропивничанка представила онлайн курс на XVІ Українському муніципальному форумі

29 июля 2021 15:03 520 0 Политика
Кропивничанка представила онлайн курс на XVІ Українському муніципальному форумі
 
Онлайн курс “Гендерний підхід на місцевому рівні в Україні” розроблено експерткою з гендерних питань Ольгою Гріднєвою в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» у партнерстві з Асоціацією міст України.
 
Курс, що має на меті надати знання та практичні інструменти органам місцевого самоврядування задля впровадження гендерно-чутливих політик у різних сферах, базується на аналогічному навчальному інструменті, розробленому Мережею асоціацій органів місцевого самоврядування в Південно-Східній Європі (NALAS), але є адаптованим до українського законодавства і контексту, тож містить опис кращих закордонних та українських практик та практичні інструменти, що їх можуть застосовувати муніципалітети у своїй діяльності.  
 
 
 
Розробка курсу була розпочата у 2020 році, а в 2021 курс доповнився додатковим модулем, присвяченим протидії сексизму на місцевому рівні. Наразі кілька десятків представників і представниць ОМС пройшли навчання і їхнє число постійно збільшується. 
 
- Працювати із представниками та представницями ОМС для мене було великим викликом. Більшість з наших слухачів – люди із великим життєвим і професійним досвідом, які прагнуть сучасних прогресивних знань і, на жаль, мають мало часу. Тож при розробці курсу стояла амбітна задача: «упакувати» гендерну теорію у максимально зручний формат і доповнити її практичними кейсами та інструментами, що застосовуються у різних країнах світу. Великою приємністю було те, що багато успішних практик українських муніципалітетів увійшли у курс як приклади ефективних кроків на шляху досягнення гендерної рівності, - зазначила Ольга Гріднєва.
 
Курс складається з 5 модулів: «Гендерна рівність на місцевому рівні», «Гендерно-орієнтоване бюджетування на місцевому рівні», «Кращі практики сприяння гендерній рівності на місцевому рівні через бюджет участі», «Асоціації органів місцевого врядування та їх сприяння гендерній рівності на місцевому рівні та «Запобігання і протидія сексизму на місцевому рівні». Кожний модуль містить різні формати навчального матеріалу: теоретичну лекцію, короткий відеоролік з ключовими положеннями модулю, тести для контролю отриманих знань та доповнюється переліком корисних ресурсів для додаткового вивчення. Після кожного модуля учасники на учасниці курсу беруть участь у дискусії на форумі, присвячений відповідним практичним питанням, що виникають у громадах.
 
Презентація програми учасникам XVІ Українського муніципального форуму сприятиме більш широкому залученню стейкхолдерів до розвитку і впровадження гендерних політик на місцевому рівні та активному використанню курсу задля підвищення обізнаності у гендерних питаннях працівників і працівниць ОМС, урізноманітнення підходів до впровадження гендерного мейнстримінгу у місцевій політиці.
 
Про старт чергової сесії онлайн-курсу можна дізнатись на тетаичній сторінці веб-сайту АМУ 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий