Бібліотека Чижевського запрошує на екзамен з української мови

19 июля 2021 19:09 153 0 Общество
Бібліотека Чижевського запрошує на екзамен з української мови
 
У Кропивницькому можна пройти тест на визначення рівня володіння державною мовою.
 
Завтра, 20 липня, в головній кригозбірні Кропивницького та області як одному з центрів розвитку української мови розпочинаються іспити на визначення рівня володіння державною мовою, необхідного для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, а також для набуття громадянства України.
 
Щоб отримати відповідний сертифікат, треба пройти іспит, підготовлений Нацкомісією зі стандартів державної мови.
 
В ОУНБ імені Дмитра Чижевського іспити проходитимуть в Інтернет Центрі.
 
Для проходження іспиту потрібно:
 
Почитати доступну інформацію, що стосується іспиту: https://mova.gov.ua/gromadskosti/zapitannya-vidpovidi.
 
 
Завчасно прийти на іспит до Інтернет Центру книгозбірні, адже після початку іспиту потрапити на іспитовий майданчик буде неможливо.
 
Бути в масці.
 
З собою взяти документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо в такий спосіб будете авторизуватися.
 
Під час іспиту заборонено: спілкуватися; списувати; користуватися будь-якими девайсами та гаджети; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу.
 
Онлайн-іспит з фахівцями Нацкомісії зі стандартів державної мови триватиме 2 години, тому варто взяти з собою воду.
 
 
Іспит ділиться на чотири частини, усні та письмові: «Культура мови»» (24 тестів), «Читання» (20 тестів), «Письмо» (одне завдання відкритого типу), «Говоріння» (два завдання відкритого типу). 
 
У перших двох частинах перевірятимуться уміння застосовувати українську мову в умовах службової комунікації; дотримання норм української літературної мови; розуміння змісту і деталей прочитаного тексту, критичного осмислення прочитаного тощо.
 
У частині «Письмо» передбачається письмовий переказ аудіозапису, до теми якого потрібно також висловити і своє ставлення. Розмір тексту не менше 100 слів.
 
В частині «Говоріння» потрібно буде показати вміння спілкуватися на різні теми. Оцінюватимуть логічність, послідовність, лексичну й граматичну правильність мовлення, здатність підтримувати чи починати розмову, уміння висловлювати свої уподобання, переконувати, дискутувати тощо. Тривалість усної частини іспиту – до 20 хвилин.
 
 
Результат іспитів буде відомий за 15 календарних днів або раніше. За результатами успішного проходження іспиту видається безстроковий державний сертифікат про рівень володіння мовою першого або другого ступеня.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий