У Кропивницькому триває обговорення перейменування площі Дружби народів

14 июля 2021 23:18 1320 0 Политика
У Кропивницькому триває обговорення перейменування площі Дружби народів
 
Сьогодні, 14 липня, у Кропивницькій міській раді відбулось засідання топонімічної комісії міськвиконкому під головуванням секретаря міськради Олега Колюки.
 
Серед розглянутих питань жваве обговорення викликало питання перейменування площі Дружби народів, на якій у минулому році демонтували радянську символіку.
 
 
На думку членів комісії, площа однозначно буде перейменована. Активні члени Кропивницької громади протягом останнього року запропонували кілька варіянтів:
 
  • Громадська рада пропонує перейменувати її на Європейську площу;
  • Міська організація ВО "Свобода" пропонує перейменувати площу на честь полковника армії УНР Євгена Коновальця;
  • Є непідтримана петиція щодо  перейменування цієї площі на  площу Єдності України;
  • Є непідтримана петиція щодо недопущення перейменування площі;
  • Є лист від ГО "Центр розвитку національних культур "Єдина родина" про встановлення пам’ятного знаку на вище зазначеній площі.
 
Площа сама по собі не являється площєю як такою, а є транспортним кільцем, до того ж вона потребує реконструкції. Після перейменування площі можна буде говорити про концепцію її благоустрою і зовнішнього вигляду.
 
Член комісії висловила думку, що чинна назва площі несе в собі чітке ідеологічне забарвлення. І нова назва повинна об’єднувати суспільство, а не розколювати його, вселяла оптимізм і втілювала демократичні погляди громадян.
 
Під час голосування  варіант "Європейська площа" підтримало п’ятеро членів комісії. 
 
До присутніх звернулася представниця Кропивницької МО ВО "Свобода" Олена Скочко з пропозицією перейменувати площу Дружби народів на честь полковника армії УНР, командира Січових Стрільців, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця: 
 
 
- На нашу думку, у Кропивницькому необхідно вшанувати саме ім’я Провідника ОУН Євгена Коновальця, який символізує спадковість традицій української національно-визвольної боротьби. Завдяки таким постатям, як Степан Бандера, Роман Шухевич, Симон Петлюра, Михайло Грушевський або Євген Коновалець у прагненнях українців століттями продовжувала жити ідея створення Великої України.
 
У нашому місті ім’я Коновальця до цього часу ніяким чином не було вшановано, тоді як у  низці міст України є вулиці Коновальця - зокрема у Києві, Білій Церкві, Львові, Івано-Франківську, Дрогобичі, Стрию, Тернополі, Луцьку, Рівному, Конотопі, Дніпрі, Полтаві та Житомирі. У Калуші, Франківську і у Львові встановлені меморіальні дошки Євгену Коновальцю. А у Києві навіть середня школа названа на честь полковника УНР. 
 
Тому вважаємо, що, перейменувавши площу Дружби народів на честь Євгена Коновальця, ми не лише гідно вшануємо борця за незалежність держави, а і поширюватимемо серед містян національну ідею, патріотизм та любов до України, - підсумувала націоналістка.
 
Після голосувань і обговорень члени комісії одноголосно вирішили створити робочу групу, яка залучить фахівців і напрацює остаточний варіант назви площі. До групи увійшли Сергій Запорожан, Сергій Якунін,  Неля Чорна, Олег Колюка, Руслан Фросіняк, Володимир Поповичев, Ірина Козир так Віталій Вязовцев.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий