Кіровоградщина: Гайворонську міськраду зобов’язали зберегти джерело "Іванкова криниця"

  • 14 лип. 2021 10:42
  • 607
    • Новина Кіровоградщина: Гайворонську міськраду зобов’язали зберегти джерело «Іванкова криниця» Ранкове місто. Кропивницький
     
    Прокуратура упередила вибуття з комунальної власності об’єкту природнього заповідного фонду - джерела "Іванкова криниця".
       
    За послідовної та принципової позиції Голованівської окружної прокуратури орган місцевого самоврядування у судовому порядку зобов’язано провести роботи з винесення в натурі меж гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Іванкова криниця» оціночною вартістю понад 12 млн грн.
     
      Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду задоволено позовні вимоги прокуратури про зобов'язання Гайворонської міської ради Голованівського району провести вищеозначені роботи.
       Таким чином прокуратурою упереджено вибуття з комунальної власності об’єкту природнього заповідного фонду місцевого значення та зменшення заповідних територій області.
       Після набрання судовим рішенням законної сили органи прокуратури забезпечуватимуть його реальне виконання.
     
    Пресслужба обласної прокуратури
     
    Довідка
     
    Іванкова криниця — гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Об'єкт розташований на території Гайворонського району Кіровоградської області, поблизу с. Котовка.
     
    Площа — 2,5 га, статус отриманий у 1993 році.
    У селі Покровське (колишня Котовка) Кіровоградської області розташовано природне мінеральне джерело під назвою "Іванкова криниця". Вона розташована у великій плоскій балці та є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення.
     
    Стародавні легенди свідчать, що багато років тому місцевий сільський голова вирішив припинити постійні походи до джерела й засипав його гноєм. Після цього його єдина дитина почала різко втрачати зір. Сільському голові приснився сон, що для лікування дочки йому необхідно розчистити джерело, щоби закапати їй очі тією цілющою водою. За переказами, після цього ритуалу дівчинка знову стала бачити, а місце біля криниці було облагороджено. Інша легенда говорить про те, що відкриття Святого джерела належить юнакові, чиїм ім’ям воно у результаті було названо. Якийсь місцевий житель Іван першим помітив і відчув на собі чудодійну силу. Один ковток цієї води наповнив його силою і здоров’ям.