Кропивницькі активісти мають намір зберегти Центральний сквер (ФОТО)

24 апр 2021 15:00 2222 1 Общество
Кропивницькі активісти мають намір зберегти Центральний сквер (ФОТО)
 
Сьогодні, 24 квітня, у Кропивницькому у сквері зібралися містяни, яким не байдужа доля зеленого оазісу у самому центрі міста. Компанія Макдоналдз заявила про те, що у наступному році розбудує на місці Центрального скверу свій ресторан і представила проєкт, на якому зображені дерева та ялинки,а також фонтан.
 
 
Але не всі кропивничани згодні з такою ідеєю, адже для ресторану "Макдональдз" потрібна парковка, для її облаштування будівельники зріжуть дорослі дерева, а натомість посадять туї. "Зелені" активісти сумніваються, що власникам ресторану вдасться зберегти зелені насадження, які так необхідні містянам у загазованому місті. 
 
 
Акцію протесту організувала громадська організація "Озеленення Кропивницький" на чолі з Надією Паливодою. Громадська діячка висловилася:
 
- Ми зібралися, аби захистити Центральний сквер і запобігти перетворенню його на місце під парковку, яка потрібна для "Макдональдза". Що цікаво: у проєкті не зображена парковка, адля 220 відвідувачів вона буде потрібна. Сквер доведеться вирубати, аби розмістити таку кількість машин. У центрі міста це остання зелена зона, де можна відпочити у тіні і яка дає кисень людям.
 
Сквер потрібно облагородити: викласти плитку, встановити гарні лави і ліхтарі. Генеральний план міста свідчить про те, що це рекреаційна зона, зона для відпочинку, тож вона не може бути забудована магазинами. А "Макдональдз" можна розмістити в іншому місці.
 
Учасники акції підписали звернення до міського голови Андрія Райковича із закликом зберегти сквер та його дерева, а Макдональдзу підшукати інше місце для побудови.
 
 
 
Місцева подружня пара розповіла учасникам акції про факт так званого обстеження старих дерев у сквері. П’ять днів тому комісія з Дніпра просверлила отвори у стовбурах дерев, необхідні для визначення їхнього стану. 
 
Містяни звертають увагу на те, що дорослі дерева дають більше кисню, ніж молоді саджанці або туї.
 
Мітингувальники обклеїли дерева плакатами з надписами: "Не рубай мене заради Макдональдза". Сумно усвідомлювати, що це може бути остання весна для Центрального скверу.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Комментарии
Author avatarAndrey Nizamay25 апр. 2021 г., 10:43:51

Боже Придурки, это не зеленая зона! это бл...к ! одни наливайки и мусор и куча бездомных!! сколько им директор наливайки дал денег, чтобы они по защищали его бизнес?!

Оставить комментарий