Збройні Сили України долучатимуться до навчань НАТО

8 апр 2021 15:08 167 0 Политика
Збройні Сили України долучатимуться до навчань НАТО
 
У 2021 році Україна долучатиметься до низки навчань НАТО за статтею 5 «Колективна оборона», інформує Урядовий портал.
 
Реалізуючи статус партнера НАТО з розширеними можливостями, протягом 2021 року представники Збройних Сил України залучатимуться до низки спланованих заходів підготовки сил Альянсу. За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, в умовах тривалої російської агресії та її ескалації, для України особливою мотивацією прагнути членства в НАТО є принцип статті 5 Вашингтонського договору «Колективна оборона» — «один за всіх і всі за одного». Тому участь України у навчаннях Альянсу саме за цією тематикою наразі набуває особливого значення.
 
- Ми багато років під час спільних навчань та тренувань, участі в органах військового управління набували взаємосумісності з НАТО. Українські військові зажили доброї слави професійних, метких та сміливих серед колег з Альянсу. Це визнання трансформувалося у довіру та готовність долучати українців до відпрацювання «Колективної оборони», яка для НАТО полягає в тому, що напад на будь-яку з держав — членів Альянсу розглядається як напад на усіх, — розповів Андрій Таран.
 
Серед навчань, до участі в яких Північноатлантичний Альянс запросив Україну — Steadfast Cobalt, Ramstein Apex, Ramstein Ambition, Steadfast Defender, Noble Bonus, Steadfast Jupiter, Steadfast Leda.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий