Штрафи за керування авто у нетверезому стані збільшуються

17 фев 2021 16:13 215 0 Общество
Штрафи за керування авто у нетверезому стані збільшуються
 
Учора Верховна Рада України підтримала законопроєкт №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. За проголосували 325 народних депутатів.
 
Це важливий і дуже потрібний крок у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. 
Це результат кропіткої і наполегливої праці, яка почалась з 2017 року (після трагічного ДТП у Харкові).
 
Ухвалені зміни передбачають зокрема (але не виключно): 
 
Посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння: 
Вперше: штраф 17 тисяч гривень + позбавлення права керування ТЗ на один рік. 
 
Повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого. 
 
Двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ. 
 
 В контексті керування у стані спяніння усуваються прогалини і застарілі норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу чи закриття такої справи за проходженням строків (строк розгляду буде складати 1 рік).
 
Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 гривень до 1700 гривень.
 
Збільшення штрафу до 510 гривень за:
  • непристебнутий пасок безпеки;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.
 
Збільшення штрафу за залишення місця ДТП з 255 гривень до 3400 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.
 
Штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, збільшено з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).
 
За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20 400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 гривень з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).
 
Зросте також штраф для пішоходів — за перехід у недозволеному місці 255 гривень (зараз 51 гривня).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
 
Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що вже після підписання Президентом проекту Закону №2695, смертність на дорогах держави вдасться знизити на 10-15%.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий