У Кропивницькому розробляється нова схема теплопостачання

23 янв 2021 11:04 501 0 Экономика
У Кропивницькому розробляється нова схема теплопостачання
 
Технічну підтримку у розробці стратегії теплопостачання Кропивницького надасть проєкт USAID “Енергетична безпека”, інформує міська рада.
 
Копітка і наполеглива робота міського голови Андрія Райковича у залученні провідних фахівців для розробки сучасної стратегії в  організації системи теплозабезпечення Кропивницького дала свій результат. 22 січня у міській раді відбулася перша online зустріч з представниками USAID ESP “Енергетична безпека”, які відтепер беруть під свою опіку і забезпечують технічну підтримку під час втілення у життя проєкту з розробки нової схеми теплопостачання обласного центру. Відповідний меморандум про співпрацю між Проєктом Енергетичної безпеки, КП «Теплоенергетик» та міською радою вже підписаний. 
 
Втілення цього проєкту є стратегічним завданням для міської влади Кропивницького. Наявна система теплопостачання Кропивницького вже давно застаріла та неефективна. Наявні потужності теплогенерації морально і технологічно не відповідають викликам часу, адже були збудовані у 60-х роках минулого століття: вони тягнуть сотні мільйонів гривень з бюджету міста. Обласний центр давно розпочав пошуки високопрофесійних партнерів  для налагодження співпраці у сфері модернізації існуючої у місті системи теплопостачання.  Тож активні комунікації у сфері енергетичної безпеки, фахова підтримка, об’єктивна оцінка стану інженерних систем подачі теплоносія у Кропивницькому найближчим часом стануть реальністю.
 
  - Застаріла система теплопостачання у Кропивницькому є проблемою не поточного моменту, а цілого десятиліття. Вона назріла вже дуже давно, – наголосив Андрій Райкович. - Хочу зауважити, що місто справді цінує увагу поважної організації USAID до нашої проблеми і ми сподіваємося, що спільна робота ваших експертів, наших КП “Теплоенергетик”, профільного управління, моїх заступників дасть можливість в найкоротші терміни зрозуміти, проаналізувати ситуацію і знайти ту ефективну модель, яка ляже в основу проєкту модернізації схеми теплопостачання міста. 
  
  У свою чергу місто і комунальне підприємство у стислі терміни виконало всі необхідні підготовчі для початку роботи заходи. А першим кроком стало повернення в комунальну власність орендованого підприємства «Кіровоградтепло».  
  
 - Ми переконані, що проєкт буде успішним. – запевнив міського голову керівник напрямку з питань теплопостачання проєкту USAID “Енергетична безпека” Євген Глушак. – Запорукою цьому є значний досвід наших спеціалістів у проектуванні систем теплопостачання.  Наше завдання - зробити послуги подачі тепла у Кропивницькому такими, щоб споживачам було вигідно ними користуватися, а підприємство надавало їх беззбитково. Попередньо ми бачимо, що система буде мультифункціональною, тобто включатиме в себе власне централізовані, частково централізовані і індивідуалні схеми опалення.
 
 Спеціалісти проєкту USAID “Енергетична безпека” на першому етапі здійснять оцінку технічного, економічного та фінансового стану теплогенераторного підприємства і системи теплопостачання. Результатом реалізації спільного проєкту стане розробка схеми теплопостачання міста Кропивницького та концептуальної стратегії теплопостачання обласного центру. Відповідно до погодженого плану впровадження технічної допомоги, схема і стратегія мають бути готовими до травня 2022 року.
 
Андрій Райкович звернув увагу партнерів, що з попереднім планом втілення в життя важливого для громади проєкту вже ознайомився і попросив, за можливості, пришвидшити процес.
 
 - Ми дійсно зацікавлені в тому, щоб місто якомога швидше отримало новітню схему теплопостачання і розпочало її практичну реалізацію, - підкреслив міський голова. – Хочу запевнити, що ми гарантуємо постійну продуктивну співпрацю усіх наших служб з вашими фахівцями задля однієї мети - якісного результату і створення ефективної стратегії тепломодернізації міста Кропивницького.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий